HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 9 Ocak 2017

Elmasoğlu, "İzmir Kurtuluş Mücadelesini Kanla Ödeyen Bir Kenttir Teslim Olmaz"

Magazinizmir
Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, 2017 yılının ilk günlerinde ülkemizin birçok terör olayına maruz kaldığını söyleyerek, “Hainler bu kez demokrasinin başkenti İzmir’de Bayraklı Adliyesi’ne bombalı araçla saldırı düzenledi.

Bu vahşetin son bulması için ülkemizde oynanan kötü oyunları bozmak için birlik olmalıyız, bir olmalıyız” dedi.

"Demokrasinin Başkentine Saldırıldı"

Büyük saldırı planının Şehit Polis memuru Fethi Sekin tarafından bozulduğunu söyleyen Elmasoğlu şu açıklamayı yaptı: "Büyük bir facia gerçekleştirilmek istendi. Cesur polis memurumuz Fethi Sekin kendi canını ortaya atarak canice düzenlenen bombalı eylem planını bozmuş ve şehit düşmüştür. Unutulmamalıdır ki İzmir ilk kurşunun atıldığı, kurtuluş mücadelesinin kanla ödendiği bir kenttir. Demokrasinin başkenti, huzurun mimarı İzmir’de yapılan hain saldırı ülkemizin birliğini ve beraberliği bölmeyecektir. Türkiye genelinde düzenlenen alçakça bombalı saldırıların son bulması için gereken her müdahalenin hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Hiç kimse ülkemizin huzurunu, refahını bozacak şekilde eylemler gerçekleştiremez. Devletimizin terörü bitirme noktasına yapacağı tüm adımları sonuna kadar destekliyor ve ne yapılacaksa hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Hain saldırıyı canı pahasına koruyan Şehit Polis memuru Fethi Sekin’in önünde saygı ile eğildiklerini ifade eden Elmasoğlu, "Saldırı da hayatını kaybedenlerin ailesine de başsağlığı diliyorum. Yaralılarımızın da en kısa sürede iyileşmesini umut ediyorum" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN