HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 26 Ağustos 2019

EHKİB ve EGSD ortak komite kuruyor

Magazinizmir
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş’ın, Ege Giyim Sanayicileri Derneği’ne (EGSD) yaptığı ziyaretten iş birliği kararı çıktı.

EHKİB ve EGSD, önümüzdeki süreçte ortak komite kurup özellikle lise ve yüksek okul seviyesinde eğitim konusunda çalışmalar yapma kararı alırken, Ekim ayında iki kuruluş ortak yönetim kurulu toplantısı da düzenleyecek.

 

EGSD’yi ziyaret eden EHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş ve EHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seray Seyfeli’yi, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve EGSD Yönetim Kurulu ağırladı.

Ziyarette EHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Sertbaş, Türkiye’nin ihracat ve istihdamda lider sektörlerinden tekstil ve hazırgiyim sektörleri tarafından başarılı gençlerin tekstil mühendisliklerini tercih etmesi için yürütülen “Modanın Mühendisleri Projesi” hakkında bilgilendirme yaptı.

Önümüzdeki süreçte iki kurum arasında iş birliğini arttırmak istediklerini de söyleyen Sertbaş, “Özellikle meslek liselerinde tekstil ve konfeksiyon bölümlerinin şartlarının iyileştirilmesi ve hatta ortaokul seviyesinde öğrencilerin meslek liselerinde tekstil ve konfeksiyon bölümlerini tercih etmesi yönünde ortak çalışmalar yapmak isteriz” dedi.

 

Ortak komite, ortak yönetim kurulu toplantısı

 

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Modanın mühendisleri projesi son derece faydalı bir çalışma. Bizim de eğitime yönelik eğitim komitemizin bu konuda çalışmaları hatta eğitim faaliyetleri mevcut. Ortak komite kurarak iki kurumun gücünü birleştirmek ve bu konuda özellikle meslek liseleri seviyesinde bir takım çalışmalar yapmak sektöre önemli bir katkı sunacaktır” dedi.

 

Yapılan görüşmelerden sonra iki kurum arasında ortak komite kurulması kararı alınırken, iki kurumun Ekim ayı yönetim kurulu toplantılarının ortaklaşa yapılmasına karar verildi.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN