EGSD Üyeleri Mini Fuar'da Bir Araya Geldi

İzmir ekonomisine Marble Fuarı’ndan sonra en çok katkıyı sağlayan Gelinlik, Damatlık ve Abiye Fuarı'nın mimarı Ege Giyim Sanayicileri Derneği, Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda sektördeki üretici ve tedarikçileri 2. Kez buluşturdu.Açılış törenine Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Ateş Demirkalkan, İzmir Terziler Odası Başkanı Mevlüt Turun, MTK SİAD Başkanı İsmail Sadi Doğan, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği Başkanı İzzet Avcı ile sektörün önde gelen isimleri katıldı.

32 Tedarikçi Firma Katıldı

Geçtiğimiz yıl yine aynı tarihlerde sektörün iki tarafını buluşturan Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması’na bu yıl 32 tedarikçi firma katılarak ürünlerini sergiledi. Firmalar gün boyu önemli iş bağlantıları gerçekleştirmek için ikili görüşmeler yaptılar. Tekstil ve hazır giyim sektörü ile birlikte ayakkabı, deri sektörlerinden de firmaların ziyaretçi olarak katıldığı buluşma sabah saatlerinde başlarken, saat 19.00’a kadar sürdü.

Sektörden Büyük İlgi

Buluşmanın açılış töreninde konuşan, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, geçen yıl başlayan projenin üyelerden büyük ilgi gördüğünü belirterek, bu yılda organizasyonu sürdürdüklerini söyledi. Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması'nın gelenekselleştirerek büyük bir fuar haline getirmek istediklerini ifade eden EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, İzmir ve Türkiye ekonomisine büyük bir hareketlilik getiren Gelinlik, Damatlık ve Abiye fuarının da geçmişte aynı düşüncelerle hayata geçirildiğini söyledi.

 

Organizasyonda tedarikle ilgili her konuda üreticilerin bilgi sahibi olduğunu, ürünleri inceleyebilğini, dokuma ve örme, kumaş, boyahane, nakış, brode, tela, düğme, aksesuar, makine yedek parça ve yazılım sektörlerindeki ürün ve hizmetleri yakından görme imkanı bulduğunu belirten Özden, bu sayede birbirine çok yakın ancak çok sık görüşemeyen tarafların tanışma fırsatını bulduğunu söyledi.

Tarihi Binada Buluşma

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda mini fuar şeklinde organize edilen buluşmada 32 EGSD üyesi tedarikçi firmanın stant açtığını belirten Özden, “Tarihi Havagazı Fabrikası sektörümüz için tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Denizli’den, İstanbul’a İzmir dışından ziyaretçilerin ağırlandığı organizasyonda sezonun ürünleri sergilendi. Organizasyonda önemli iş bağlantıları yapacak olan ihracatçı ve iç piyasacı üreticiler gün boyunca sektördeki yenilikleri değerlendirdiler. Tedarikçiler, ikili iş görüşmeleri ile yeni müşteriler buldular. Mevcut müşterilerine de yeni ürünlerini tanıttılar. Birbirlerini tanıyan firmalar hem iş bağlantıları yaptılar hem de katma değerin bölgemizde kalmasını sağlayacaklar” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Mini Fuar, İzmir, Marble Fuarı, Gelinlik, Damatlık, Abiye, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, Tarihi Hava Gazı Fabrikası, üretici, tedarikçi, Ege Hazır Giyim, Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Burak Sertbaş, Ateş Demirkalkan, İzmir Terziler Odası, Mevlüt Turun, İsmail Sadi Doğan, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği, İzzet Avcı, ayakkabı, deri, Mukadder Özden, dokuma, örme, kumaş, boyahane, nakış, brode, tela, düğme, aksesuar, makine yedek parça, Denizli, İstanbul, İzmir etkinlikleri, izmir cemiyeti