HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 4 Nisan 2019

Ege-Koop'tan Çeşme'ye Organik Proje

Magazinizmir
Ege-Koop kuruluşunun 35 yılında, Türk turizminin en gözde yeri Çeşme Ildır’da hayata geçireceği "Eco Life Ildır" projesiyle organik yaşam fırsatı sunacak.

4 binin üzerinde zeytin ağacının, binin üzerinde mandalina ağacının bulunduğu 200 bin metrekarelik alanda doğayla iç içe konforlu yaşamın kapılarını açacak. Projede en küçüğü net 330 metrekare alanlarda 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan tüm konutlar ahşap olacak. Her konutun ayrıca ortalama 200 metrekarelik hobi bahçesi de olacak.

Her konutun elektrik ihtiyacının güneş enerjisi ile karşılanacağını belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, "Eco Life Ildır"ın "Ege-Koop’un onurla kutladığı 35.yıl hediyesi" olduğunu belirterek "Herkesin hayalinde olan bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın, torunlarımızın özgürce toprakla buluşup oynayabilecekleri, ailelerin kendi bahçelerinde organik bir yaşam sürecekleri tarihi Ildır Köyüne 5 dakika, Ildır Körfezi’ne 500 metre mesafedeki "Eco Life Ildır", yeni bir hayat sunacak. Sağlığımızı tehdit eden kirli havaya, hayatımızı beton yığınları arasında geçirmeye son verme zamanı geldi” dedi.

Ege-Koop’un 35 yıllık bilgi, birikim ve deneyimiyle birçok kesimden gelen yoğun istek üzerine Türkiye’de örnek olacak hobi bahçesi projesi için yola çıktıklarını belirten Aslan “Bir çok hastalığa şifa kaynağı olarak gösterilen vitamin ve oksijen deposu Çeşme Ildır’da, denize 500 metre mesafede zeytin ağaçları ve mandalina ağaçlarının olduğu tabiatla her mevsimi doyasıya yaşayacağımız bu proje, doğa dostu olduğu kadar tüm konforu da sunacak. İşletme kooperatifçiliği mantığıyla da su, kanal, elektrik, otopark, güvenlik, ağaç ve bahçe bakımı hizmeti de verilecek" diye konuştu.

"Eco Life Ildır" projesinde; çok özel ahşap mimari ile doğal dokuya uygun ilk etapta 284 ahşap ev olacağını söyleyen Aslan "Uzun ve sağlıklı bir yaşam ortamında kendi komşunuzu kendiniz seçme avantajına sahip olacaksınız. İlk 50 şanslı aileye de özel fiyat sağlanacak. Yeşilin maviyle, doğanın da insanla kucaklaşıp kaynaştığı, dingin bir yaşam sürdüreceğiniz ve parlak güneşiyle, seyre doyamayacağınız, dört mevsim balık bulunan Ildır Körfezi manzarasıyla, sevginin, birlikteliklerin, güzelliklerin, ayrıcalıkların, doğa aşkının paylaşıldığı davetkar, bir o kadar da cennetten bir köşede gönlünüzce yaşayacaksınız" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN