HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 19 Mart 2021

Dokuz Eylül Koleji İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Törenine Ev Sahipliği Yaptı

Magazinizmir
Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Törenleri kapsamında Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün programına ev sahipliği yaptı.

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Dokuz Eylül Koleji’nin 400 kişi kapasiteli konferans salonunda pandemi kurallarına uygun olarak sahnelenen programa Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Musa Bina, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tayfun Ay, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Gaziemir devlet erkânı ve protokolü ile özel ve resmi okul yöneticileri katıldı.

Tören İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Şehit Serhat Sığnak MTAL Müdürü İlker Esen'in ve Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla başladı ve öğrenciler tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi’nin sarsıcı hikayesini anlatan ''Bir Hilal Uğruna'' isimli gösterinin ardından sona erdi.

Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji 2017 yılında Özseçkin Grup tarafından kurulmuş ve 2018 yılında öğretim hayatına başlamıştır.

DEK prensipleri, öğrencilere kendilerini gerçekleştirme fırsatları yaratmak; onları aklın ve bilimin ışığında, Atatürk değerlerini özümsemiş, özgüvenli ve başarı odaklı, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmektedir.

Gaziemir’de bulunan ve 30.000 m²’si açık, 10.000 m²’si kapalı, toplam 40.000 m²’lik arazisi üzerinde bulunan kampüsünde yarı olimpik yüzme havuzu, 400 kişi kapasiteli konferans salonu, ders kurgusuna göre oluşturulmuş sınıfları, açık hava derslikleri, açık ve kapalı spor tesisleri, oditoryumu, bilim laboratuvarları, sanat atölyeleri, ekoloji sınıfı, zooloji bahçesi ve perma kültür alanlarıyla k12 eğitim sistemi içerisinde olan Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerine eksiksiz bir akademik donanım ve çok yönlü yaşam becerileri kazandırmayı amaçlar. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN