HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 21 Ocak 2021

Değer Kardeşler’den İhracat Atağı

Magazinizmir
Pandemi döneminde alışveriş alışkanlıklarımız değişirken temel ihtiyacımız suda da tüketiciler güvenilir firmalara yöneldi. 1958 yılından beri su ve içecek sektöründe yatırımlar yapan Değer Kardeşler firması pandemi döneminde büyümeye devam eden firmanın üçüncü fabrikası da İzmir’de açılacak.

Pandemi döneminde her ihtiyaçta olduğu gibi suda da alışveriş alışkanlıklarımız değişim gösterdi. Vatandaşlar deneyimli ve güvenilir firmalara yöneldi. Üç kuşaktır perakende su ve içecek sektöründe yatırımlar yapan Değer Kardeşler firması da vatandaşın ilgisiyle yeni yatırımlar gerçekleştirdi. Ahmet Değer ve Meriç Değer kardeşler tarafından işletilen firmanın Ege ve Akdeniz’de bulunan bayi ağının yanı sıra yurtdışında iki ülkede pet şişe suları satılıyor. Firma ortaklarından Ahmet Değer markaları ve yatırımları hakkında şunları söyledi; “Değer Kardeşler firması bir aile şirketi. Dededen babaya babadan bize bizden de evlatlarımıza gidecek bir şirket. 1958’de ilk tüp Türkiye’ye geldiği zamanlardan beri aile büyüklerimiz tüp satış işindeymiş. Dedemiz Uşak’tan İzmir’e gelmiş. Ege ve Akdeniz bölgesinde tüple ilgili bayiliklerimiz var. 2010 yılında İzmir Karşıyaka’da ilk su firması deneyimimizi yaşadık. 2013 yılında Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 2235 hektarlık bir arazi satın aldık. Alanımızda 42 tane tescilli su kaynakları vardı. Biz 5 su kaynağını tercih ettik. Biz su işini yaparken o bölgenin tüm raporlarını çıkartıyoruz. Su kaynaklarını tesise ulaştırmak için 40 kilometre boru hattı döşedik. Alaşehir fabrikamız 2018 Temmuz ayında faaliyete geçti. Aydın’da yaklaşık 15 fabrika 19 marka bulunuyor. Ege bölgesinde İzmir Manisa ve Aydın’da toplam 31 markanın bulunduğu alanda bizim toplam 5 markamız bulunuyor. Mineralife, Kızılcık Madran, Değer Alayaka Madran markalarımız aktif bir şekilde üretime devam ediyor. İzmir Bornova‘da bir arazi satın aldık. Üçüncü tesisimizi de İzmir’de açacağız.”

Yeni Hedef Arap Ülkeleri
“Ege ve Akdeniz bölgesinin tamamında Değer Kardeşler su markaları yer alıyor. Kızılcık Madran markamızla yurtdışında da Almanya ve Ukrayna’ya pet su ürünleri satışlarımız var. Arap ülkeleri ile görüşüyoruz.”

Su Firmaları Sürekli Denetleniyor
Ahmet Değer ayrıca hijyen ve güvenirlik hakkında şunları söyledi; “Polikarbon maddesi tekrar geri dönüştürülüp damacana yapılamıyor. Orijinal maddeden yapılıyor. Polikarbon güvenilir bir ürün. Damacanalar için standartlara göre 5 yıl ya da 75 dolum süre veriliyor. 55 ile 75 derecede gıdaya uygun kimyasallarla dezenfekte ediliyor. Damacanalar tüketicilerden geri alındığında belirli aşamalardan geçiyor. Kurumlar belirli aralıklarla denetlenir. Güvenilir firmalar bu aşamalara azami özen gösteriyor. “ 

FACEBOOK İLE BAĞLAN