HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 16 Mayıs 2017

Cihaz Ücretsiz Yeni Nesil Yazar Kasalar Dağıtımı Başladı

Magazinizmir
TESKOMB ile Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Üyeleri Halkbank kampanyasıyla yeni nesil yazar kasalarına cihaz ücreti ödemeden sahip olacak.

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği toplantıyla TESKOMB ile Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu üyelerine Halkbank kampanyasıyla cihaz ücreti ödemeden sahip olacakları yeni nesil yazar kasalar ve süreç hakkında bilgilendirmede bulundu. Toplantıda Türkiye'nin bir çok yerinden konfederasyon üyesi ve oda başkanının yanı sıra İNFOTEKS Genel Müdürü Mustafa Yavuz ve VERA DELTA Genel Müdürü Abdullah Sancak da yer aldı.

Halkbank kampanyasıyla esnafın cihaz ücreti ödemeden yazar kasa sahibi olması hakkında bilgi veren Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice "3100 Sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun’un, 69 ve 70 no’lu Genel Tebliği kapsamında 2014 Yılı cirosu 150 Bin TL'den az olan mükellefler için 1.1.2018 tarihinden itibaren eski kasalarının hurdaya ayrılması ve yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanım zorunluluğunun son günü olduğu belirlenmişti. Piyasa değeri 1300 TL ila 1850 TL arasında cihaz ücretleri olan yeni nesil yazar kasaların ücret yükünü üye ve ortaklarının üzerinden alabilmek için TESKOMB ile Halkbank’ın başlattığı cihaz ücreti olmadan yeni nesil yazar kasalarına, Türkiye Lokantacılar Federasyonu üyelerine de faydalandırmaya başladı. Yaklaşık 2 milyon esnafı ilgilendiren kanuni zorunluluğun, böylesi bir destek ile esnafa ulaştırılması sayesinde 1 Ocak 2018 tarihndeki son gün beklenmeden sahip olmak için 3400 TL ila 5400 TL arasında değişen aylık kredi kartlı işlem sözü vermek yetiyor" dedi.

Ücretsiz yeni nesil yazarkasanın yanı sıra , küçük esnafın yeni nesil yazarkasalar üzerinden satış ve stok raporu alabilmeleri için 1700TL değerinde ki muhasebe programı ve 48 ay boyunca yaklaşık 600 TL değerindeki GSM hat bedelinin de ücretsiz geldiğine dikkat çeken Yenice, son teknoloji yeni nesil yazar kasalarla birlike esnafın büyük bir kolaylığa erişeceğini bildirdi.

Ücretsiz yeni nesil yazar kasa dağıtımında İNFOTEKS ve VERA Marka 4 model yazar kasa seçeneği bulunmakta.

Sınırlı sayıda dağıtılacak olan cihaz ücretsiz yeni nesil yazarkasa için TESKOMB Kooperatifleri ile Türkiye Pastacılar ve Lokantacılar Federasyonu Odalarına başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için, www.teskomb.org.tr ve www.lokantacilarvepastacilar.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN