HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 3 Ekim 2018

Birgül Tüner'le Keyifli Bir Sohbet Ettik

Magazinizmir
Theta Healing tekniğiyle ilgili en çok sorulan soruları ve cevaplarını tüm merak edilenleri Theta Healing uzmanı Birgül Tüner'le sizler için konuştuk.

1-) Theta Healing Nedir?

Theta healing bilinçaltı terapi tekniğidir. bilinçaltınızdaki negatif olumsuz kayıtların değiştiği frekans teta da olur. Bilinçaltımız teta frekansından yayın yapar. Bizlerde beyin dalgalarını teta frekansına geçirip kişilerin negatif inanç duygu ve düşüncelerini temizleyerek yerine pozitif his ve inançları yerleştiriyoruz.

2-) Teta Frekansı Nedir?

Beyin dalga frekansıdır. Beynimizin gün içinde yaydığı frekans çeşitlerindendir. Hans Berger tarafından araştırmalar sonucu beynin alfa beta teta delta dalgalarında etkinliklerde bulunduğu gözlemlenmiştir.

3-) Birgül Tüner Kimdir?

03/10/1967 izmir doğumluyum.9 Eylül üniversitesinden mezun olduktan sonra sigortacılık sektöründe acentelik faaliyetleri ve kişisel gelişim alanında öncelikle yaşam koçluğu ilişki koçluğu ve aile koçluğu eğitimi aldım. Daha sonra reiki master eğitimiyle birlikte theta healing bilinçaltı terapi eğitimi alarak ilk önce bu alanda uygulayıcı terapist olarak daha sonrada theta healing eğitmeni olarak faaliyetlerimi sürdürüyorum. Ayrıca bu yıl içerisinde Refik Korkmaz bilinçaltı dili mucizeler eğitmenliği aldım.

4-) Kimler Hangi Konularda Theta Healing Desteği Alıyor?

Herhangi bir konu sınırlamamız yok çocuklarda ve yetişkinlerde dikkat dağınıklığı fobiler stres öfke kontrolü ikili ilişkiler ticari ilişkiler fobiler sigara ve
bağımlılıklar sağlık panik atak çeşitli hastalıklar her konuda seans ve eğitim desteği veriyoruz.

5-) İnanç Değişikliği ve His Yüklemesi Nasıl Oluyor?

Birey olarak hepimiz doğuştan tam ve bütün olarak dünyaya geliriz daha sonra yaşadıkları sorun ve travmalar sonucu bu programı bozulur ve ruhsal boyutta bildiği her şeyi unutur
bizde bu kişinin yaşadığı travmaları olumsuz hisleri temizlediğimizde kendilerinin bilmediği unuttuğu sevgi bolluk bereket gibi eksik hisleri onlara yükleriz eksik programları da tamamlamış oluruz.
Kişinin örnek kediden korkmak fobisi vardır. Biz kendisine ilk bunu ne zaman yaşadınız diye sorarız ve o zaman neler yaşadığını hatırlatırız. Travmaya ait anılardan özgürleştiririz kişiyi ve bu sorunu yaşamak size ne öğretti diye soruyoruz ve kişinin verdiği cevaplarla kök inanca ulaşıyoruz.

6-) Seanslar Nasıl Yapılıyor?

Seanslar birebir karşılıklı konuşarak psiko terapi şeklinde oluyor .Kişiye sorunuyla ilgili sorular soruyoruz. Bir süreliğine gözünü kapattırıyoruz.Örneğin kişi bize hastalığı ile ilgili gelmişse hastalığı
iyileştiğinde ne olur hayatında neler değişir en kötü ne olur? Gözünü kapatıp aklına ilk geleni söyle diyoruz.Kişi aklıma saçma şeyler geliyor dese de saçma sapan şeyler söylemiş olsa da bu bizi doğru olana kök inanca yaklaştırıyor. Kişinin korktuğu şeyi buluyoruz ve bu korktuğun şey olursa örneğin; hasta ise kişi iyileştiğinde neler olur dediğimizde kişi etrafımdaki yoğun ilgi ve sevgiyi kaybederim yeniden sorumluluklarıma dönerim sorumlulukları ağır diyebilir. Şimdi iyileştiğini düşün diyoruz kişiye hayal et diyoruz bu onun aslında korktuğu bilmediği alan yapamadığı şey. Ve bu aradaki ilgi ve sevgi görmek için hasta olmalıyım inancını hasta olmadan da yakınlarım ve çevremden sevgi ilgi almayı biliyorum "olarak bu inancı pozitifiyle değiştiriyoruz. Ve sevgi ilgi almanın nasıl hissedildiğini biliyorum şeklinde bilmediği hisleri tanıtıyoruz. Kişi çözüme yaklaşıyor.

7-) Kas Testi Nedir Nasıl Yapılır?

Kendimizdeki negatif inançları bulmak için kas testi yaparız. Kişi ayakta olarak kuzey yönüne dönük durmasını isteriz. Neden kuzey yönü çünkü manyetik alan çekim gücü ve dünyanın dönüşü bize bedenin kuzey yönünde daha fazla belirgin tepkiler verdiğini göstermektedir. Kişiye önce evet demesini söyleriz ve beden yönü belirleriz sonra hayır kelimesine verdiği yanıta bakarız ve kişideki olumsuz inancı tespit ederek pozitifiyle değiştiririz.

8-) Ruh Eşi Nedir?

Ruh eşi zamanda herhangi başka bir yerden yaşamdan önce tanıdığımızı hissettiğimiz bildiğimiz kişidir. Bir ruh eşi isterken önce onun cinsiyetini ve onda olmasını istediğimiz özellikleri belirtmeliyiz. Çünkü ruh eşi bir kadın bir hayvan veya çiçek bile olabilir.

9-) İlişkilerde Bunu Nasıl Kullanıyoruz?

Ruh eşimizi hayatımıza nasıl çekeriz. Öncelikle geçmiş ilişkilerimizde aldatılmış ayrılıklar veya ölümler kayıplar yaşadıysak bu olumsuz anı ve kayıtları temizlememiz lazım. Kişi dürüst birini
istiyorum diyorsa önce ona ben dürüstüm kelimesiyle kas testi yaparız cevap olumsuzsa önce bu kaydı değiştirmeliyiz. Dolayısıyla teta sisteminde önce kendimiz üzerinde çalışıyoruz. Kendi olumsuz kod ve programlarımızı değiştiriyoruz.

10-) Bu İnanç Kod ve Programlar Nerede Değişiyor?

Bütün olumsuz inanç ve programlarımızı dnalarımızda değiştirmiş oluyoruz. Çünkü bilinçaltımız hayal ve gerçeği ayırt edemez bu bizim için çok büyük bir nimettir. Hafif uyku halindeyken ilkel beyin amigdala uyumuyor biz bu çalışmalarda teta frekansına meditasyon haline geçerek olumsuz inançları bulur tespit ederek pozitifleriyle değiştiririz. Bizler her gün olumlu cümleleri söyleyip bunları 21 gün tekrar ederek hücrelerimize bunu öğretiyorduk.

11-)Fobilerde Tetadan Nasıl Faydalanıyoruz?

Kişi asansörden veya yükseklikten korkuyor olabilir biz ona ilk ne zaman korktunuz? O zaman ne olmuştu? Diyerek kişinin ilk korktuğu anı hatırlamasını sağlarız, kişi asansörde kalmış veya içindeyken asansör düşmüş olabilir. Bu anıyı hatırladığında o anıyı temizleriz. Bu durum sana ne öğretti ne karar aldın diye sorarız. Örnek kişi güvende olmak için düşmek gerek şeklinde bir inanç geliştirmiş olabilir. Bu durumda ona güvende olma hissini biliyorum diye his yükleriz ve anıyı temizlediğimizde kişi korkularından kurtulur.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN