BATÜDER'den Ortak Proje Çağrısı

Türk ve Balkan iş insanlarını tek çatı altında toplayan Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER); Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB) ile İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İEOSB) yönetimini ziyaret etti, "ortak proje" çağrısında bulundu.BATÜDER Başkanı Akın Kazançoğlu, "11 Balkan ülkesi ile 50 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. Çoğu ihtiyaçlarını bizden karşılıyor. Balkanlar Türkiye'nin pazar kaybına da bir şekilde destek veriyor. Geliştireceğimiz ortak projelerle bu pazarı çok daha yüksek noktalara getirebiliriz" dedi. Çağrının destek gördüğünü belirten Kazançoğlu, "Ortak çalışmanın fitili ateşledik şimdi proje üretip hayata geçireceğiz" dedi.

 

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, İTB Başkanı Işınsu Kestelli ve İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile biraraya geldiklerini ifade eden Kazançoğlu, sivil toplumun kurumsallaşması ve özel girişimciliğin yaygınlaşması için ortak projeler yürütmek üzere yaptıkları çağrıya olumlu yanıt aldıklarını söyledi. BATÜDER'in Türk ve Balkan dünyası arasında bir köprü olduğuna dikkat çeken Akın Kazançoğlu, ortak iş yapma kültürünün geliştirilmesi, ticari birliktelikleri artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Balkan insanlarının en çok yaşadığı yerlerden biri de İzmir. 11 Balkan Ülkesi ile 50 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. Yeni özgürlüğüne kavuşan ülkelerin daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Çoğu ihtiyaçlarını bizden karşılıyorlar.

Balkanlar Türkiye'nin pazar kaybına da bir şekilde destek veriyor. Orada yaşayan soydaşlarımızla ilişkilerimizi geliştirmek amacındayız. Onların bize ihtiyacı var. Bizlerle gurur duyuyorlar. Bizde onlar için ortak projeler üretmek için çalışıyoruz. Bu amaçla yaptığımız ziyaretlerde, gördük ki tüm İzmir bu konuda el ele veriyor. Önümüzdeki günlerde projeler daha somut hale gelip adım atmayı planlıyoruz" dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Akın Kazançoğlu, Ender Yorgancılar, Zekeriya Mutlu, İzmir İş Dünyası