HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 20 Şubat 2020

ATA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI (GYO) BEDRİ KURDOĞLU’NA EMANET

Magazinizmir
Gayrimenkul varlıkları ve projelerinden oluşan çeşitlendirilmiş portföyleriyle sektörünün önde gelen şirketlerinden Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürlüğüne Bedri Kurdoğlu atandı.

Perakende odaklı gayrimenkul yatırımlarıyla sürdürülebilir ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)’nda yeni rotayı Bedri Kurdoğlu çizecek. Uzun yıllar TAB Gıda’da emlak ve kiralama alanında üst düzey yöneticilik yapan Bedri Kurdoğlu, Şubat 2020 itibarıyla Ata GYO Genel Müdürlüğü görevine atandı.

 

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden 2005 yılında mezun olan Kurdoğlu, TAB Gıda’da Emlak ve Kiralama Müdürü olarak uzun yıllar yöneticilik yaptı. Bu alandaki bilgi, deneyim ve tecrübesi ile bundan sonra Ata GYO’nun başında yer alacak olan Bedri Kurdoğlu, perakende odaklı gayrimenkul varlıkları ve projelerinden oluşan, çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturarak, hissedarlarına ve sektöre katkı sağlayan Ata GYO’nun sektördeki gücünü artırmaya devam edecek.

 

Ata GYO Hakkında:

Ata GYO; 20 Mart 1997 tarihinde menkul kıymet yatırım ortaklığı statüsünde kurulan Ata Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin, 11 Ekim 2012 tarihinde anasözleşme tadili suretiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı statüsüne dönüştürülmesi ile kurulmuştur ve bu tarihten itibaren Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak faaliyetine devam etmektedir. Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine göre 50.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı ile kurulmuştur. Şirket'in çıkarılmış sermayesi, 23.750.000 TL’dir.

Ata GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’nun gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal eden, esas olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkullere dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapan ve kayıtlı sermayeli olarak faaliyet gösteren halka açık anonim ortaklıktır.

Ata GYO’nun yatırım hedefi gayrimenkul varlıkları ve projelerinden oluşan çeşitlendirilmiş yüksek getirili bir portföy oluşturmaktır.

FACEBOOK İLE BAĞLAN