HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 13 Haziran 2017

"Alaçatı'da Fiyatlar İkiye Katlanacak"

Magazinizmir
Alaçatı'nın yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi olduğunu söyleyen YV Emlak Kurucusu Yiğit Varhan, yeni ulaşım yatırımlarının bölgenin değerini artırdığını söyledi.

Varhan, yapımı devam eden İstanbul - İzmir otoyolu ve Alaçatı Havalimanı'nın tamamlanmasıyla birlikte konut ve arsa fiyatlarının daha da yükseleceğini kaydetti.

Alaçatı'nın 10 yıl öncesine göre değerini 10’a katladığını dile getiren Yiğit Varhan, "Buraya yatırım yapanlar ciddi anlamda kazanç sağladı. Ege’nin tatil cenneti Çeşme Alaçatı ünlü isimlerin tatil adresi olmaya devam ediyor. Şirket olarak Acun Ilıcalı, Tümer Metin, Okan Buruk, Umut Elçioğlu, Uğur Ayaydın ve Şansal Büyüka gibi birçok ünlü ismi Alaçatı'da gayrimenkul sahibi yaptık. Alaçatı her geçen gün değerine değer katıyor. Yapımı süren İstanbul - İzmir otoyolunun 1.5 yıl içerisinde bitecek olması konut ve arsa fiyatlarını daha da yukarıya taşıyacak. Alaçatı Havalimanı'nın da yapımına başlandı" diye konuştu.

Alaçatı Yerli ve Yabancı Yatırımcının Gözdesi Olacak

Çeşme’de birçok yerli ve yabancı firmanın 5 yıldızlı otel yatırımı gerçekleştirdiği bilgisini de veren Varhan, Amerika, İsveç, Almanya ve Fransa’dan birçok yatırımcının arsa alımları gerçekleştirdiğini, İstanbul, Bursa, Ankara ve Tekirdağ bölgelerinden yatırımcıların da bölgeye ilgi gösterdiğini dile getirdi.

Yiğit Varhan, sözlerine şöyle devam etti: "İş, sanat ve siyaset yaşamından tanınmış birçok ünlü isim arsa ve ev yatırımları için Alaçatı’yı tercih etmeye devam ediyor. Çünkü İstanbul’da 2 + 1 daire fiyatına buradan havuzlu lüks villa alabilirsiniz. Alaçatı, özellikle güneye doğru gelişecek. Sörf merkezine giden yeni açılan yolun etrafı ve Ovacık bölgesi yatırımcılar için şu an büyük fırsat sunuyor. Yapımı devam eden Alaçatı Port projesinin Türkiye’de benzeri yok. Yoğun arsa talepleri alıyoruz; fakat imarlı alan çok kalmadığı için talepleri karşılamakta zorlanıyoruz. Bölgenin belli kesimlerinin ileride imara açılarak Çeşme’ye daha fazla değer katacağına inanıyoruz" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN