HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 28 Mart 2018

59. Aymod Ayakkabı Fuarı 4-7 Nisan tarihlerinde CNR'da Kapılarını Açıyor

Magazinizmir
Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) Düzenlediği 59. Uluslararası AYMOD Ayakkabı Fuarı, Bin Yıllık Ayakkabı Köyü’nün Kadın Sayacıları’nı Ağırlayacak.

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), 4-7 Nisan tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firmanın 1.000’den fazla markasının yer alacağı fuarda, 2018-2019 Sonbahar/Kış sezonu ayakkabı modelleri sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. 80’den fazla ülkeden 600 alım heyetinin ağırlanacağı fuarda ayrıca Denizli’nin Yeşilova Köyü’ndeki kadınlar kuracakları Yörük çadırıyla erkek egemen sayacılık sektörüne gözdağı vermeye hazırlanıyor.

Kendi alanında Türkiye'nin en büyük dünyanın ikinci büyük fuarı Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), 4-7 Nisan tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) işbirliğinde Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, ayakkabı sektörüne yön veren yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firmanın 1.000’den fazla markası yer alacak.

59’uncu kez düzenlenen fuarda kadın-erkek ayakkabısından çizmeye çocuk ayakkabısından bota ve terlikten çantaya kadar olan klasik ve modern tüm yeni sezon ürünleri sergilenecek. 20 bin ziyaretçinin buluşma noktası haline gelecek olan AYMOD Fuarı, sektörün 2,5 milyar dolar olan 2023 yılı ihracat hedefine önemli katkı sağlayacak. 2018-2019 sonbahar ve kış kreasyonlarının da tanıtılacağı fuara; Hammer Jack, Twigy, Cabani, Ricardo Colli, Lapinta başta olmak üzere Devran, İnuovo Lota, Ridge, İlvi, Marcomen, Bulldozer, Darkwood, Topbaş United, Ferudun Kundura, Poletto, Sofia Baldi, Dunlop, Kemal Tanca, Molyer ve Sherlockson gibi sektöre yön veren firmalar katılacak. Fuar, 80’den fazla ülkeden 600 kişilik alım heyeti ağırlanacak.

AYMOD’da Kadınlar Yörük Çadırından Dünyaya Açılacak

Selçuklu’dan günümüze kadar Denizli’nin Yeşilova Köyü’ndeki kadınlar 1000 yıldır ayakkabı yapımıyla uğraşıyor. TASD’nin “Ayakkabı’da Kadın Eli” projesi kapsamında 59. AYMOD Fuarı’na davet edilen Yeşilova kadınları, erkek egemen sayacılık sektörüne gözdağı vermeye hazırlanıyor. Fuarda ilk kez kurulacak Yörük çadırında Yeşilova kadınları ihracata göz kırpacak. Ayakkabıda Robotik Otomasyon’un da tanıtılacağı enstelasyon ile fuarda geçmişten günümüze ayakkabı üretimi sergilenecek
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN