HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

HABER -- 2 Ekim 2023

Türk Hava Yolları ayrıcalıkları ile İzmir Uçak Bileti Ayrıcalıkları

Magazinizmir
Ege'nin İncisi İzmir, tarihi zenginlikleriyle bilinir. Kent, tarihi boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır, bu nedenle şehri ziyaret edenler için keşfedilecek pek çok yer bulunmaktadır.

 

İzmir uçak bileti aldığınızda, bu tarihi noktaları önceden planlayarak gezerek daha unutulmaz bir deneyim yaşamanız mümkündür.
 

İzmir'in Tarihi: Bir Ege Güzelliği


Ege'nin İncisi İzmir, tarihi zenginlikleriyle bilinir. Kent, tarihi boyunca birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır, bu nedenle şehri ziyaret edenler için keşfedilecek pek çok yer bulunmaktadır. İzmir uçak bileti aldığınızda, bu tarihi noktaları önceden planlayarak gezerek daha unutulmaz bir deneyim yaşamanız mümkündür.


İzmir'in Tarihi Mimarisi: Birbirinden Güzel Eserler
İzmir tarihi mimarisi bakımından oldukça zengin bir yer olup, Agora onlardan bir tanesidir. Agora, genel olarak çarşı, pazar, şehir merkezi gibi anlamlara gelen bir terimdir. Agora ticaret, din, politika, sanat ve şehir yaşamının merkezi olarak kabul edilen bir alandır. Aynı zamanda tanrılara adakların sunulduğu, heykellerin ve anıtların bulunduğu bir mekân olarak da bilinir.
İzmir'in tarihi bölgeleri arasında önde gelen İzmir Agorası, milattan sonraki 2. yüzyılda Romalılar döneminde inşa edildiği tahmin edilen nadir sağlam agoralardan biridir. İzmir Agorası en büyüklerinden biri olup günümüze oldukça iyi korunarak gelmiştir. Bu tarihi mekandan çıkan eserler, günümüzde İzmir Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmektedir.
İzmir, Smyrna olarak bilinen bu antik kent sayesinde geçmişte Efes ve Bergama gibi önemli antik kentlerle aynı derecede önemli bir konumda yer almıştır. Bu Roma İmparatorluğu'na bağlı kent, imparator adına tapınak inşa etme hakkına tam üç kez sahip olmuştur. Agora'nın yanı sıra antik kent, dünyanın en büyük antik tiyatrolarından birine ve bir stadyuma da ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca İzmir uçak bileti satın aldıktan sonra Selçuk, Smyrna Antik Kenti gibi farklı adresler de yine yer almaktadır.


İzmir'in Tarihi Kültürü
İzmir’in tarihi sokakları arasında gezip görebileceğiniz yerlerden biri, pek çok kişinin de duyduğu Tarihi Kemeraltı Çarşısı’dır.
Geçmişte çeşitli ürünler ülke içinden İzmir'e getirilmiş ve buradan deniz yoluyla yurtdışına gönderilmiştir. Bu uygulama özellikle Kemeraltı olarak bilinen bölgeyi ticaretin merkezi haline sokmuştur. Bugün Tarihi Kemeraltı Çarşısı uluslararası ticaretin merkezi olmasa da hala canlılığını sürdürmektedir.
Ayrıca Tarihi Asansör da unutulmaması gereken bir yerdir. İzmir'in önde gelen Yahudi iş insanlarından Nesim Levi, Mithatpaşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa semti arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla bu asansörü inşa ettirmiştir. Asansör inşa edilmeden önce, Halil Rıfat Paşa semtine ulaşmak için 155 basamaklı bir merdiveni tırmanmak gerekmektedir.
İki kule üzerine kurulan asansörlerden biri buharla çalışırken, diğeri elektrikle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. 1985 yılında gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları sonrasında, her iki asansör de elektrikle çalışmaktadır.


İzmir'e Uçak Bileti: Tarihi Şehri Keşfedin
İzmir’e ister turizm isterseniz iş veya farklı bir sebeple uçak bileti alın, geldiğiniz zaman gezip görmeniz tavsiye edilen pek çok adres vardır. Bunların hepsini liste halinde bilmek aralarından planlarınıza uygun olanları ziyaret etmenize yardımcı olur.


Yukarıda verdiğimiz adreslerin dışında farklı tarihi ve kültürel mekanları da bilirseniz İzmir’e geldiğiniz zaman bu şehri çok daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Türk Hava Yolları ayrıcalıkları ile İzmir Uçak Bileti Ayrıcalıkları


Türk Hava Yolları İzmir uçak bileti dahil tüm uçuşlarında yolcularına sadece hızlı değil aynı zamanda birinci sınıf ve konforlu bir uçuş deneyimi sunmaktadır. Deneyimli uçuş ekipleri ile yolculuk sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmektedir.
Ek olarak Türk Hava Yollarının sunduğu fırsat ve ayrıcalıklardan da bahsetmek gerekir. Bunlardan yararlanarak sadece İzmir’e değil, aynı zamanda gerek yurt içi gerekse yurt dışı her yere daha keyifli bir şekilde uçulabilir.

FACEBOOK İLE BAĞLAN