HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

FUAR & ETKİNLİK -- 12 Kasım 2019

SLOVAKYA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ANNA TURENICOVA, İZMİR’E GELDİ

Magazinizmir
Turenicova, beraberindeki heyetle birlikte iki ülke arasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel konularda görüş alışverişinde bulunmak üzere bir dizi ziyarette bulunacak.

 İzmir ziyaretinin ilk akşamında Slovakya Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosu Selçuk Borovalı’nın ev sahipliğinde Wyndham Grand İzmir Özdilek otelinde gerçekleşen şık akşam yemeği davetine Slovakya Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu Hüseyin Özdilek de katıldı. 

Hüseyin Özdilek, Anna turenicova, Selçuk Borovalı, Veronika Lamberdini

Büyükelçi Anna Turenicova, İzmir’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken iki ülke arasında var olan olumlu ilişkilerin gelişerek devam edeceğine olan inancını belirtti. Büyükelçi Turenicova, kendilerine gösterdiği misafirperverlikten dolayı Selçuk Borovalı'ya ve İzmir ziyaretine katılan Slovakya fahri konsoloslarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Selçuk Borovalı konuşmasında “İzmir, sahip olduğu tüm doğal, tarihi ve turistik güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken birçok medeniyete beşiklik etmiş bir şehirdir. Güzel şehrimiz turizm, tarih, sanayi, ticaret ve lojistik alanlarında olduğu gibi tarımsal üretim ve ihracatta da çok büyük potansiyele sahiptir. Amacımız iki ülke arasındaki mevcut ilişkileri en iyi şekilde geliştirerek geleceğe yönelik ticari ve kültürel fırsatlar yaratmaktır.’’ dedi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN