HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

ÇEŞME -- 20 Eylül 2019

SUNAY AKIN ÇEŞME FESTİVALİ’NDE SEVENLERİYLE BULUŞTU

Magazinizmir
Şair, yazar, gazeteci ve araştırmacı Sunay Akın, Çeşme Festivali kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda sahne alarak, yüzlerce seyirciyi anlattıkları ile hayran bıraktı.

Çeşmelilerin yoğun ilgi gösterdiği ‘Bakmak ve Görmek’ söyleşinde bakıp da göremediğimiz, işitip de duyamadıklarımızı bizlere hatırlattı.

Bilimin ışığından ayrılmayan, eğitime, kültür ve sanata hizmet eden tarihimizden önemli isimleri anlatan Sunay Akın, Atatürk’ün Cumhuriyet ile birlikte uyguladığı kültür politikasından örnekler paylaştı. Düşünce farklılığının önemini de vurgulayan Akın, her düşüncenin farklı bir enstrüman, her enstrüman sesinin ayrı bir güzellik olduğunu ancak nota bilmek yani kitap okumak ve öğrenmek gerektiğini söyledi. Ayrıca müzelerin toplumların hafızası olduğuna dikkat çeken Sunay Akın, bilimde ve sanatta ilerlemek için toplumların tarihlerini, geçmişlerini bilmesinin öneminden bahsetti.
Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın sahnede teşekkür plaketi sunmasının ardından Sunay Akın’ın keyifli ve aydınlatıcı söyleşisi sona erdi.

Çeşme Belediyesi’nin yeniden hayata geçirdiği Çeşme Festivali yoğun programları ve her akşam ağırladığı yıldız sanatçıları ile büyük bir heyecanla devam ediyor. 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN