YEME & İÇME -- 12 Temmuz 2016

"Serttaş"tan Dost Pide'de Lezzet Şöleni

Magazinizmir
Çeşme’nin ünlü pidecisi Dost Pide’de sürprizler bitmiyor. Son olarak Çeşme’nin ve aile yadigarı yemeklerin tariflerini tüm dünyaya tanıtmak üzere web sitesi kuran Dost Pide, ünlü isimler tarafından da rağbet görüyor.

Her gün farklı bir sürprize imza atan Dost Pide Genel Müdürü Reşat Akbaykal, son olarak Türk halk müziğinin usta sanatçısı Bülent Serttaş’ı konuk etti. İçinde 85 farklı yemek ve tatlı tarifi bulunan bir kitap da yayımlayan Dost Pide & Pizza’nın sahibi Reşat Akbaykal, geçtiğimiz günlerde daha çok kişiye ve tüm dünyaya ulaşmak üzere Türkçe ve İngilizce cesmeyemekleri.com isimli web sitesini hayata geçirdi.

Çeşme’de var olan ortak yemek kültürünü çok iyi bildiğini belirten Akbaykal, yörenin daha ılımlı, daha güzel iklim ve insanlara sahip olduğunu herkesin bu farkı, bu tadı yaşaması gerektiğini söyledi. Akbaykal, Çeşme ve ülkemize has özel lezzetlerin yer aldığı site ile tüm dünyanın dikkatini Çeşme’ye çekmeyi hedefliyor.

1980’lerden itibaren çeşitli mekanlarda sahne alarak müzik ve söz yazarlığı yapan Serttaş, Dost Pide & Pizza’nın mutfağına girerek konuklar için iftara hazırlık yaptı. İftar için bekleyen konuklara büyük bir sürpriz olan Serttaş, kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen hayranlarını da kırmadı.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN