YEME & İÇME -- 26 Temmuz 2016

Masaları; Denizin ve Toğrağın Tazeliği Süslüyor

Magazinizmir
Çeşme-Dalyanköy'ün en nezih balık restoranlarından "Balıkçı Osman & Muharrem Restaurant'ın işletmecilerinden Muharrem Biçer yakın dostu Osman Karataş’ın, 7 yıl önce binbir zorlukla mücadele ederek Dalyanköy’de açtıkları Balıkçı Restaurant balık yemek isteyen herkesin ilk tercihi oldu.

İşini çok severek yapan ve çalışmaktan asla yorulmayan Muharrem Biçer ve Osman Karataş’ın sıcak samimi ortamıyla lezzet düşkünlerine en leziz deniz ürünlerini sunduğu “Balıkçı Osman & Muharrem Restoran kendine has lezzetleri ve mezeleriyle dikkat çekiyor.

Komilikten Zirveye

1999 senesinde bir balık restoranında komi olarak işe başlayan ikili çok severek yaptıkları mesleğin karşılığını, 2010 yılına kadar 11 yıl beraber çalışmalarının ardından yakınlarının da desteğiyle açtıkları balık restoran ile Çeşme’nin tercih edilen restoranlarından biri haline gelerek aldılar.

Masaları Denizin ve Toprağın Taze Ürünleri Süslüyor

Çeşme Hali’nden her sabah tek tek seçilerek alınan balıkların yanısıra; domates, salatalık, kavun, karpuz gibi bahçe ürünleri ile müşterilere tarlaların tazeliği sunuluyor. Balıkların ve mezelerin hazırlanma aşamasından sunuşuna kadar özenle çalıştıklarını belirten Muharrem Biçer, müşterilerini daima misafir olarak görüdüklerini ve güler yüzle, yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını söyledi. Özel günlere de açık olduklarını dile getiren Biçer, “Misafirlerimizin beğenisiyle devam eden gelişim aşamamızda, en iyi hizmeti sunabilmek için kışlık alanımızı da genişlettik. 200 kişilik alana kavuşan mekanımızda kendimize özgün sunumumuz ve tatlarımızla, misafirlerimize eşsiz manzarasıyla ziyafet ve eğlenme imkanı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Bu Tatlara Bakmadan Dönmeyin

Damak tadına önem verenleri mezelerden ara sıcaklara, balıktan salatalara kadar bir çok özel ve yerel tatla buluşturduklarını söyleyen Muharrem Biçer, “Dalyan’a gelen misafirlerimiz mekanımızda turp otu, radika ve cibesin haşlanarak hazırlanan sıcak ot kavurması, karidesli şevketi bostan, cevizli girit kabağı, bal badem ve enginarlı balık yemeden dönmesinler” dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN