HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 24 Ocak 2018

Sonax Karşıyaka'da Araçlar İlk Günkü Gibi

Magazinizmir
Profesyonel araç bakım hizmeti veren Sonax Karşıyaka'nın kurucu ortaklarından Cenk Uzunefe, ikinci el ve sıfır kilometre araçlara Alman teknolojisiyle oto bakımı yaptıklarını söyledi.

Cenk Uzunefe, gün boyunca güneş, toz, kar, yağmur gibi farklı dış etkenlere maruz kalan araçlarda zamanla ortaya çıkan sıkıntıları engellemek için Seramik boya kaplama uygulamasının başarılı sonuçlar verdiğini belirtti.

Sonax seramik boya kaplama hakkında bilgi veren Uzunefe, "Seramik kaplama ile aracın üzerinde 35 mikronluk bir koruma tabakası oluşturuluyor. Kirler yüzeyde tutunamıyor; yumuşak ve parlak bir yüzey oluşuyor. Seramik kaplamanın su itici bir etkisi vardır. Kolay temizlenir; kılcal çatlakları örter. Kaplamanın garantisi 36 ay sürüyor. Uygulaması da bir buçuk gün kadar sürüyor. Sıfır araçlara ve ikinci el araçlara da uygulanıyor. İkinci el araçlarda boya üzerinde ön işlem yapılması gerekiyor. Binek, Suv ve jiplerde farklı ücretlendirme yapılıyor" diye konuştu.

Sonax Karşıyaka firması kurucu ortaklarından Gürkan Tetikol da araç bakımının, aracı dış etkenlerden koruyarak hem estetik bir görünüme kavuşturduğunu hem de ömrünü uzattığını ifade etti.

Gürkan Tetikol şöyle devam etti, "Sonax Karşıyakada boya koruma uygulaması, iç detaylı temizlik, motor temizliği ve koruma, cam filmi, kaput filmi, alt izolasyon, araç folyo kaplama, oto yıkama hizmetlerini de sunuyoruz. Sonaxda yalnızca Almanyadan ithal edilen yüksek teknolojili ürünler kullanılıyor. Personelimiz uygulamalar konusunda yılda iki defa İstanbulda kurum içi eğitim alıyor. Şu anda Bornova ve Karşıyaka şubeleriyle hizmet veriyoruz. İleride farklı lokasyonlarda yeni şubeleri açmayı da düşünüyoruz" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN