HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 19 Eylül 2017

Online Sigorta Brokeri Koalay.com’dan InsureTech Uygulamaları

Magazinizmir
InsureTech, günümüzde sigortacılık sektöründe ihtiyaçlara daha yaratıcı yanıtlar vermeye çalışan teknolojilerini ifade etmek için kullanılan bir kavram.

Online sigorta brokeri Koalay.com geliştirdiği teknolojik alt yapı sayesinde daha fazla sigorta şirketinden daha fazla ürünle teklifler verirken, müşterisinin karar verme ve satın alma ihtiyacını kolaylaştırıyor.

Kuruluşundan günümüze kadar genellikle bireysel ihtiyaçlara yönelik teknolojiler geliştiren Koalay.com, B2B için de teknolojik geliştirmeler yapıyor.

Mevzuatın ve bilgiye erişim olanaklarının izin verdiği ölçüde, müşterilerine farklı imkanlar sunmayı hedefleyen Koalay.com, bunun için her müşteri temasının niteliklerine göre doğal gruplandırmalar bulmak, bu grupların ihtiyaçlarının niteliklerine göre nasıl değiştiğini ve davranış farklılıkları anlamak, bu özelleşmiş ihtiyaçları yanıtlamak için çalışmalar yaptı.

Ürün özelleştirmeleri ve matris karşılaştırma gibi InsureTech anlamında yeni uygulamalara başlayan Koalay.com; karar verme deneyimini kolaylaştıracak, eşleştirme, önerme ve özelleştirme yapabilmeyi sağlayacak teknolojik buluşları hayata geçirdi.

Müşterisinin ilgisini çekecek, sigorta satın alma deneyimini ve metotlarını değiştirecek, endüstriyi aydınlatacak çok sayıda geliştirme yapan Koalay.com, henüz araç sigorta poliçesi olmayan bir müşterinin aracının marka ve model kodlarını tahmin etmek, çağrı merkezi ve diğer çoklu kanal iletişimlerinden edinilen deneyimlerden müşterinin ulaşılabilirliğini sınıflandırmak ve en iyi iletişim metodunu öğrenmek gibi pek çok karar verme noktasında değer eşiklerinin dinamik olarak değişmesini sağlayan verimli metotlar kullanıyor.

Koalay.com’da Kasko Kişiselleştirme Özelliği

Koalay.com’un geliştirdiği en son teknolojilerden biri de "Kasko Kişiselleştirme" özelliği. Bu özellik sayesinde ihtiyacınız olmayan teminatlar için ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Koalay.com’da istediğiniz kasko teminatlarını seçmek ya da kaldırmak istediğinizde, yeni teminat seçimlerinizin fiyat farkını eş zamanlı olarak online görebiliyorsunuz. Bu yenilikçi sistem sayesinde Koalay.com, müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun teminatları seçebilecekleri, kendi kasko poliçelerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyor.

Koalay.com’un geliştirdiği kişiselleştirme teknolojisi hem araç sahipleri hem de sigorta şirketleri için bir avantaj sağlıyor.

Kolay adımlarla bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini sunan Koalay.com’dan farklı sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası tekliflerini ücretsiz bir şekilde almanız mümkün. 5 kolay soruda bütçenize en uygun teklifi bulabileceğiniz Koalay.com’da aracınıza en uygun poliçeyi seçtikten sonra güvenli bir ortamda kredi kartı bilgilerinizi girip poliçenizi anında satın alabilirsiniz. Satın aldığınız poliçeyi e-posta adresinize gönderebilir ve yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

Koalay.com

Uzun yıllara dayanan ve uluslararası deneyimden gelen ciddi bir uzmanlıkla sigorta şirketleri adına pazarlama faaliyetlerini yürüten Koalay.com, sigorta şirketlerinin sunduğu kasko ve trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırıyor. Bunların yanında DASK poliçesi işlemlerinin de yapılabildiği Koalay sayesinde kullanıcılar zamandan tasarruf ederek, güvenli bir ortamda poliçelerine anında sahip olabiliyor.

Bir Telesure Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. markası olan Koalay, her gün binlerce müşteriye fiyat teklifi ve sigorta poliçesi sunarken tüm bilgileri son teknoloji güvenlik sistemleri ile koruyor.

Telesure

Müşterilerine basit, pratik ve farklı seçenekler sunarak, sigorta arayışlarına yardımcı olmak ve sigorta alımlarını ya da yenilemelerini kolaylaştırmak amacıyla kurulan Telesure Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. insanların sigorta satın alma alışkanlıklarını yenilemek konusundaki kararlılığıyla yola çıktı.

Telesure Grup, Güney Afrika’da telefon üzerinden sigorta işlemleri gerçekleştiren ilk şirket olan Auto & General’in desteğini alarak 1985 yılında faaliyete başladı. 1993 yılında Birleşik Krallık’ta, 1997 yılında Avusturalya’da faaliyete geçen Telesure Grup, İngiltere’de Compare the Market operasyonuyla sektörde lider konumda bulunuyor. Guernsey’de Jacana Re Limited isimli bir reasürans şirketi ile faaliyette olan Telesure Grup, 2012 yılında Hollanda ve Fransa’da da yatırımlar yaptı. 2013 yılında Türkiye pazarına girişinin ardından, 2015 yılında Singapur’u da hizmet ağına katarak büyümesine devam etmektedir.

Koalay.com’un gelişmiş teknolojik altyapısı ile aracınıza ve bütçenize en uygun kasko poliçesi teklifini Koalay.com’dan alabilirsiniz.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN