SAĞLIK -- 3 Ağustos 2017

Yaz Akşamlarına Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Magazinizmir
Yaz akşamları için harika makyaj önerilerim var! Yazın dışarı çıkma isteğimiz daha fazla artıyor. Yaz akşamlarında arkadaşlarla buluşup bir şeyler yapmak, konserlere gitmek, sahilde dolaşmak gibi yapabileceğin birçok etkinlik var.

Nasıl Bir Ten Makyajı Yapmalı? 

Yaz makyajında fondöten kullanmak yerine doğal ten görünümünü bozmadan, birkaç minik dokunuşla ten makyajını sonlandırabilirsin. Mesela L'Oréal Paris Glam Bronze Duo Powder’ın bronzlaştırıcı pudra kısmını yanak oyuklarına, şakaklarına ve çene çizgin boyunca uygulayabilirsin. Sonrasında da yanaklarına renk katmak ve canlı bir görünüm elde etmek için bu yazın trend makyaj görünümlerinden şeftali tonlarında, L'Oréal Paris Color Riche Allık 160 Peach gibi bir allığı yanaklarının tepe noktalarına uygulayabilirsiniz.

 

Yaz akşamı makyajına da ışıltı yakışır! O zaman L'Oréal Paris Glam Bronze Duo Powder’ın aydınlatıcı kısmıyla elmacık kemiklerine, alnına, dudak üstüne ve çenene ışıltı katabilirsin. İşte tam da yaz akşamına uygun bir ten makyajı!

 

Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Göz makyajında da bronz makyajınla uyumlu toprak tonlarını tercih edebilirsin. L'Oréal Paris La Palette Nude 002 Beige Far Paleti yardımıyla açık kahve tonunu göz kapağına, koyu kahve tonunu da göz kapağının dış kısmına ve alt kirpik diplerine uygulayabilirsiniz.

 

Bu doğal göz makyajını da L'Oréal Paris False Lash Superstar X Fiber Maskara ile kirpiklerine hacimli bir görünüm vererek tamamlayabilirsiniz.

 

Hangi Ruj Renklerini Tercih Etmeli?

Gelelim dudak makyajına! Yaz akşamı makyajında ruj olarak mercan ya da pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Ancak benim önerim dudak parlatıcısı kullanman yönünde. Mesela pembe tondaki L'Oreal Paris Infallible Mega Gloss 101 Girl On Top dudak parlatıcısı yaz makyajlarının vazgeçilmezi!

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN