SAĞLIK -- 11 Mayıs 2016

Onu Artık Sesinden Tanıyabiliyorlar

Magazinizmir
İzmir’de medikal sektöründe çalışan 31 yaşında, 160 kilo ağırlığındaki Yavuz Tanyeli obezite ameliyatıyla adeta yeniden doğdu.

Arkadaşları operasyonun ardından 80 kiloya düşen Tanyeli'yi tanımakta zorlanıyor. "İçimden bir ben çıktı" diyen Tanyeli, "Arkadaşlarım beni tanıyamıyor. Ancak konuşmaya başlayınca beni tanıyabiliyorlar" diyor.

Çocukluğundan beri aşı kilolu olan Yavuz Tanyeli, geçtiğimiz yıl tam 160 kiloya ulaştı. Şeker, tansiyon, karaciğerde yağlanma şikayetleri yaşamaya başlayan Tanyeli, ameliyat olmak için İzmir'deki Özel Gazi Hastanesi'ne başvurdu. Hastanenin Obezite Cerrahisi Birimi sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Serdar Kaçar'a muayene olan Tanyeli, aynı gün ameliyat günü aldı. Dr. Kaçar ve ekibi tarafından 13 ay önce başarıyla gerçekleştirilen mide küçültme ameliyatının ardından artık Yavuz Tanyeli için yeni bir hayat başladı.

Sağlık Sorunlarından da Kurtuldu

Operasyonun ardından sıkı bir diyet ve spor programını uygulayan genç, altı ay içerisinde fazla kilolarının yüzde 70'ini verdi. Ameliyattan 13 ay sonra 80 kiloya düşen Tanyeli, kilolarıyla birlikte tüm sağlık sorunlarından da kurtuldu. Sağlıklı beslenen Tanyeli, mutlu olduğunu söyledi.

'Bu Sen Değilsin' Diyerek İddiaya Giren Bile Var

Ameliyatından ardından yaptığı sıkı diyet ve sporun da etkisiyle 80 kiloya düşen Yavuz Tanyeli, görsel olarak da büyük bir değişim yaşadı. Bir süredir görüşmediği arkadaşlarının kendisini tanıyamadığını belirten Tanyeli, "Hatta bazı arkadaşlar kendi aralarında, 'Bu Yavuz değil' diyerek iddiaya bile giriyorlar. Arkadaşlarım artık beni sesimden tanıyor. Konuşmaya başlayınca ikna oluyorlar. Eski müşterilerimden bazıları da beni tanımakta güçlük çekiyor. Eski fotoğraflarımı telefonumdan gösterince ameliyat olduğuma inanıyorlar" diye konuştu.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN