SAĞLIK -- 24 Eylül 2016

Estetikte Yeni Teknoloji

Magazinizmir
Ege Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Bilkay, estetik alanında kullanılan tripolar radyofrekans teknolojisinin spor yaparken çalıştırılamayan vücut bölgelerinde sıkılaşmaya ve yağ azaltımına olanak sağladığını söyledi.

Yeni yöntemin cilt sıkılaştırma , yağ azaltma ve selülit gidermede uygulandığını belirten Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Bilkay , "Uygulama tripolar radyofrekans enerjisi ile yağların çözülüp salınmasına ve derinin yeniden şekillenmesine yardımcı olur. Cilt üstündeki sıcaklığı artırmadan cilt altındaki yağ dokunun bulunduğu bölgede yaklaşık 44 – 45 derecelik bir sıcaklığa ulaşılır ve yağ hücrelerinin hacim olarak küçülmesi sağlanır, Bipolar radyofrekans uygulamalarına göre radyo dalgaları iki kat daha derine ulaşabildiği için yag dokusunun altındaki kas dokusunda da dinamik kas aktivasyonu ile kas lifleri uyarılır. Buna bağlı olarak sadece yüzeyel lenf drenajı değil, aynı zamanda derin lenf drenajı da arttırılmış olur. Yine kaslara pasif egzersiz yaptırıldığı için kasların sıkılaşması sağlanır. Özellikle spor yaparken çalıştırılamayan iç bacak , koltukaltı ve karın gibi bölgelerde sıkılaşma gerçekleşir. Cilt sıkılaştırma ve selülit işlemleri yaklaşık 4 seansta yanıt verir. Yağ azaltımı için 6 -8 defa tekrarlamak gerekir" dedi.

Prof. Dr. Bilkay radyofrekans yöntemi ile gerçekleştirilebilen uygulamalar hakkında bilgi verdi.


Trilipo Radyofrekans Yöntemi İle Gerçekleştirilen Uygulamalar

Kalça Uygulaması

Eğer yağ azaltımı ve hacmin küçültülmesi istenirse daha yüksek sıcaklıklarda kullanılır.Burda önemli olan kasların uyarılmasıdır.Kalçanın üzerine yapılan uygulamalardan neredeyse tüm ve bacak kaslarınız etkilenir. Bu da hem kalçanın daha dik durmasını hem de derinin daha sıkı gözükmesini sağlar.

Diz Kapağı Uygulaması (Diz Kapağı Üstü )

Diz kapağı üzerinde oluşan çizgilenmeler , katlanmalar radyofrekansın ve kas kasılmasının etkisiyle giderilebilir.Vücuttaki dalgalı görüntünün giderilmesi daha erken yanıt alır. Yağ azaltımı daha fazla seansla gerçekleşir. Deride sarkmalar, çizgilenmeler varsa bu yöntemle 4-6 seansta giderilebilir.

Alt Karın Uygulaması

Alt karın , spor yaparken yağ azaltmanın en zor olduğu bölgedir. Burada kişinin alt karnındaki yağları azaltmak için trilipo yöntemi ile kas aktivitesi ve radyofrekans uygulaması yapılır. Eğer kişinin alt karnındaki yağ seviyesinden fazlası yan bölgesinde varsa bu uygulama yan bölgelerle de birleştirilir. Liposakşın ya da yoğun kilo kaybı sonrasında ise alt karında çizgilenmeler , dalgalanmalar sarkmalar meydana gelebilir . Bu gibi durumlardan sonra da cilt kalitesinin geri kazanımı için tripolar radyofrekans cilt kalitesini arttırıcı en etkili uygulamalarından biridir. Özellikle doğum sonrası oluşan çatlaklarda bu görünümün hafifletilmesi için radyofrekans iyi bir tedavi yöntemidir.

Simit Bölgesi

Kilo alımları bu yan bölgelerde birikirse , bu durum çok zorlu spor aktiviteleri ile ortadan kaldırabiliyor.Diyet yaparken bütün vücudunuz zayıflasa dahi , alt karın ve simit bölgesindeki yağlar çok zor erir. Bu yüzden o bölgedeki yağların azaltılması hedeflenir. Bazen sadece ön karın uygulaması yetersiz kalabilir. Ancak yan bölgelerle kombine yapılan bu tedavi hastanın bedenini küçültmek için tamamlayıcı bir uygulamadır.

Alt Kol Uygulaması

Hem yağ azaltma hem de sıkılaştırma temelli çalışan bir uygulamadır.

Kolun inceltilmesi , yağın en fazla biriktiği üst kolun alt-arka kısmında yapılır. Hem cildin sıkılaşması hem de koldaki yağların azaltılmasıyla bu sistem iki yönlü fayda sağlamaktadır. Kişi zayıflarken kollarının da aynı oranda küçülüp , sıkılaşması onun daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Yüz Uygulaması

Trilipo radyofrekans Yüz , boyun , çene altı ve dekolte bölgesinde uygulanmaktadır. Deri altımıza bulunan fibroblastlarımızın daha fazla kolojen ve elastin üreterek daha sıkı , daha gergin ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmamızı sağlar. Sıcaklık bu uyaranlardan birtanesidir. Derinin hem kalitesini arttırır hem de daha sıkı görünmesini sağlar , çene hattının daha fazla ortaya çıkmasını , burun kenarından aşağıya doğru inen olukların ortadan kalkmasını , göz çevresindeki ince kırışıklıkların giderilmesini , kaşın daha fazla havada durmasını , gıdının yok edilmesini ve boyun çevresindeki çizgilerin açılmasını destekler.

El Uygulaması

Cilt gençleştirme işlemleri arasında peeling , mezoterapi , radyofrekansla sıkılaşma işlemleri vardır.Bu bölgede sıcaklıkla beraber daha sıkı , daha diri , daha parlak , çatlak görüntüsü olmayan ellere kavuşma sağlanır. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN