SAĞLIK -- 25 Haziran 2016

Diyet ve Egzersiz'den ''Detoks / Zayıflama /Egzersiz ve Meditasyon Kampı''

Magazinizmir
Ülkemizin en çok oksijen oranına sahip Kaz Dağları’nda, sağlıklı kilo verip inceleceğiniz, bedensel ve zihinsel egzersizler, doğa yürüyüşleri ve detoks yapacağınız muhteşem bir tatil sizi bekliyor.

Kaz Dağları’nda, samimi ve doğal bir ortam içerisinde çiftlik evinde 6 gün 6 gece yapacağımız detoks kampımızda sabah eşsiz bir doğa içinde uyanacak, maksimum oksijenli ortamlarda yürüyüşler, streching, yoga, pilates, body bar, crunch, istasyon egzersizi, piloxing, aerolates, tabata çalışmaları ile hem bedeninizi hem de ruhunuzu ateşleyecek ve gün boyu sizin için özel hazırlanmış organik detoks içeceklerinin lezzetine ve renklerine hayran kalacaksınız.

Özel bitki yağlarıyla hazırlanmış ayak detoksu ile ayurvedik tıbbın sihiri ile tanışacak; her gün sizin için hazırlanmış 4 özel menü ile hem sağlıklı beslenecek hem de kilo vereceksiniz.


Detoks Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ne kadar evde de detoks yapılabildiği söylense de, gerçek anlamda detoks için olmazsa olmazlar var aslında.

 Detoks, sadece beslenme ile sağlanamaz. Beslenmemizde yapacağımız değişikliklerle vücudumuza yeni toksinler eklemeyi kısıtlayabiliriz, ancak var olan toksinleri vücuttan atmak için daha fazlasına ihtiyaç vardır.

 Özellikle kilo fazlası olanların (yağ oranı yüksek olanlar) vücutlarındaki yağ kütlesi içerisinde birçok toksik madde vardır. Zayıflama / incelme yoluyla bu yağ dokunun azalması toksinlerin atılmasında çok önemlidir.

 1 . Temiz hava bol oksijen

 Oksijen var olan en etkili antioksidandır. Detoks sırasında bol oksijenli ortamda bulunmak ve doğru solunum yapmayı öğrenmek çok önemli. Yani diyaframımızı kullanmalıyız.
Toksinlerin vücuttan atılması için oksijenle birleşmeleri gerekli. Temiz havada ve doğru solunum ile kanımızdaki oksijen miktarı da artacaktır.

 2. Egzersiz ve meditasyon

 Vücudumuzun bir yandan harekete ihtiyacı varken, diğer taraftan da huzura ihtiyacı vardır. Bu ikisini de birlikte aynı çalışma içinde yapabileceğiniz gibi, farklı çalışmalarla bu dengeyi sağlamak mümkündür.

 Egzersiz kan dolaşımını hızlandırır ve hücrelere daha çok kan pompalatır. Bu da dokulara oksijen transferi demektir. Meditasyon ise manevi olarak arınmamızı sağlarken ruhumuzu özgürleştirir ve daha olumlu hissetmemizi sağlar.

 3 . Sağlıklı ve doğal beslenme

 İçtiğimiz suyun kalitesi ve besin maddelerinin kimyasallardan ve kirlilikten uzak olması çok önemlidir. İdeal bir detoksta içilen suyun ph derecesinin alkali olmasına dikkat edilmeli ve besin maddelerinin doğal ortamda yetişmiş olmaları ve doğru pişirme şekilleriyle hazırlanmış olmaları gereklidir.

 Alkalite ve oksijen, sağlıklı olmanın ve kuvvetli bağışıklık sisteminin ana şartlarıdır. Çünkü bakteriyel, virütik ve mantar kökenli enfeksiyonlar asit ortamda ve oksijeni az ortamlarda gelişirler. Oksijenle yeterince beslenmiş ve alkali durumdaki dokularda gelişemezler.

Detoksa İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

 Detoksum geldi…

 Aşağıdaki durumları yaşıyorsanız, vücudunuzun detoksa ihtiyacı var demektir:

 Bağışıklık sisteminin düşmesi ve yorgunluk

Baş ve sırt ağrıları, boyun tutulması

Alerjik görünümlü burun ve göz kaşıntıları, deride kızarıklıklar, deri döküntüleri, hapşırma

Eklem ağrıları,

Sürekli yorgunluk ve uyku hali, deliksiz uyuyamama

Bağırsak ve mide sistemi sorunları, hazımsızlık, reflü, kabızlık

Stres, depresyon, değişken ruh hali ve anksiyete 

 

 Detaylı Bilgi İçin; 0532 284 99 76

FACEBOOK İLE BAĞLAN