HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 13 Nisan 2018

90’lık Hasta Mikrodalga Yöntemiyle Prostat Probleminden Kurtuldu!

Magazinizmir
Prostat büyümesi nedeniyle uzun süredir ciddi idrar yapma problemi yaşayan 90 yaşındaki hasta, İzmir Özel Can Hastanesi'nde görevli Üroloji Uzmanı Op.Dr. Evren Işık tarafından uygulanan 'mikrodalga termoterapi' yöntemiyle sağlığına kavuştu.

90 yaşındaki hasta Ahmet Nejat Sadıkoğlu’nda iyi huylu prostat büyümesi tespit ettiklerini belirten Op.Dr. Evren Işık, hastanın ilaç kullanmasına rağmen uzun süredir idrar yapma ile ilgili sıkıntılar yaşadığını söyledi. Özellikle geceleri çok sık tuvalete gittiği için uyku problemi de çeken hastanın anesteziye bağlı gelişebilecek bazı problemler nedeniyle ameliyata uygun olmadığını ifade eden Dr. Işık, “Hastamızın, hem ileri yaşından dolayı hem de bazı ek hastalıklarından dolayı anestezi alması riskliydi. Orta büyüklükte prostatı olan bu hastamızda ameliyatsız tedavi seçeneği olan mikrodalga yöntemini tercih ettik” dedi.

Hasta İşlemden Sonra Evine Gidebiliyor!

'Mikrodalga Termoterapi' yönteminin tamamen lokal anestezi altında ve sadece bir saatte tamamlandığını belirten Dr. Evren Işık, hastaların mikrodalga tedavisinden sonra günlük işlerine de hızlı bir şekilde dönebildiğini belirtti. Dr. Işık, "Hastanemize ayaktan başvuran 90 yaşındaki hastamızın prostatının tamamına mikrodalga enerji uyguladık. Bu tedavi sayesinde özellikle prostatının idrar yolunu sıkıştıran bölümü küçültüldü. Uyguladığımız tedavinin en önemli avantajları, anestezi uygulanmaması ve hastaların işlemden hemen sonra evlerine dönüp günlük yaşam faaliyetlerine devam edebilmeleri" diye konuştu. Bir saatlik tedavi süresince hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirten Ahmet Nejat Sadıkoğlu, ameliyatsız bir şekilde iyi huylu prostat büyümesini tedavi eden Op. Dr. Evren Işık’a teşekkür etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN