SAĞLIK -- 26 Kasım 2016

5 Dakikada Kalıcı Güzellik

Magazinizmir
Uzman bir hekimin gerçekleştirdiği Botox üst yüz uygulamasının sadece 5 dakikada yapılabilmesi mümkün.

Dermatolog Dr. Salih Çetiner, "Yılların getirdiği ve güneş hasarlarının da eklenmesiyle katlanan istenmeyen deri yaşlanmalarının giderilmesiyle ilgili güzel sonuçlar veren Botox uygulamalarının beş dakika gibi kısa bir sürede yapılabildiğini, yine oldukça yüksek popülerlik kazanan PDO ip uygulamaları 20- 30 dakikalık bir surede uygulanabilmektedir ve beş yıla kadar etkili olabilmektedir" dedi.

İzmir Özel Gazi Hastanesi’nde görevli Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner, günümüzde yüz estetik uygulamaların artık 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılabildiğini söyleyerek, "Son zamanlarda botox, dolgu, PDO ip uygulamaları, peeling gibi tedavilerin uygulama süreleri oldukça kısaldı. Kişiler, öncesinde ve sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamadan 5 dakika gibi kısa bir sürede tedavi olabiliyor” ve günlük yaşamlarına devam ediyor dedi. Antalya’da yapılan 26. Ulusal Dermatoloji Kongresi hakkında konuşan Uzm. Dr. Salih Çetiner, kongrede yeni nesil estetik uygulamaların gündeme geldiğini söyledi. Dr. Çetiner, tedavi ve estetik amaçlı uygulamalarda artık eskiye oranla uygulama sürelerinin kısaldığını, zaman alan yöntemlerin yerini, 5 ila 25 dakika arasında gerçekleştirilen pratik tedavilerin aldığını dile getirdi.

Ayaküstü Tedaviler Revaçta

Dr. Çetiner, Antalya’da gerçekleştirilen kongrede dermatolojik hastalıklara ilişkin güncel yaklaşımların değerlendirildiğini söyleyerek, "Kongrede önemli konu başlıklarından biri kozmetik girişimsel işlemler dediğimiz, küçük cilt altına dokunuşlarla yapılan tedaviler oldu. Bu işlemlerin çok pratik bir yöntemle, ayaküstü diye tabir edebileceğimiz şekilde yapılması masaya yatırıldı. Görülen o ki, artık yüz estetiği tedavisinde, öncesi sonrasında hastanın yaşamını etkilemeyen, en fazla yarım saat süren işlemler popülerlik kazandı. Kongreye katılan deneyimli uzman hekimlerimiz kongrede, bu konuya ilişkin deneyimlerini paylaştılar" diye konuştu.

Dermatolog ya da Estetik Cerrah Tercih Edilmeli

Botox, dolgu ve PDO ip gibi uygulamaların eğitimsiz kişiler tarafından da yapıldığını belirten Dr. Çetiner, "Kongrede tartışılan bir diğer konu da estetik kozmetik tedavi uygulamalarının eğitimsiz kişiler tarafından da yapılması oldu. Bu uygulamaların dermatologlar ve estetik cerrahlar tarafından yapılmasının büyük önem taşıdığı belirtildi. Bu konuda tedavi olacak kişilerin kafa karışıklığı yaşadığını biliyoruz" dedi. Bu nedenle hasta bilgilendirme çalışmalarında giderek artan, derneğimiz aracılığıyla da tüm medya olanaklarının kullanılması gündemdedir.

Dr. Çetiner, insanların zamanının artık çok değerli olduğunu, öncesinde ve sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşatmayan bu uygulamaların popülerliğinin arttığını söyledi. Dr. Çetiner, "İnsanların öncesi ve sonrasında hemen normal hayata geri dönme isteği, bu uygulamalarda iyileştirmeler yapılmasını sağlamış. Küçük değişikliklerle günlük uygulamalar, daha kullanılabilir hale getirilmiş. Hem hekimler, hem de hasta açısından güzel gelişmeler olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.

Basit, Konforlu ve Kısa Süreli

PDO adı verilen iple gerdirme uygulamasına da değinen Dr.Çetiner, "PDO iple gerdirme uygulamasında kullanılan materyaller hem steril hem de fizyolojik açıdan oldukça avantajlı. Kullanılan ipler, yüzdeki dokuların yabancılık çekmeyeceği yapıda üretiliyor. Basit, konforlu, ağrısız ve herhangi bir yan etkisi olmadan uygulanabilen bir yöntem. Toplam uygulama süresi 25 dakika sürüyor. Üstelik öncesi ve sonrasında günlük hayata dönmede herhangi bir zorluk yaşanmıyor" dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN