MODA -- 1 Ağustos 2016

Alaçatı'da Moda Rüzgarı Defile İle Sürüyor

Magazinizmir
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ile Çeşme Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST 2016 - Moda ve Sanat Festivali, tüm hızıyla sürüyor.

İlk düzenlendiği tarihten bugüne kadar çok sayıda genç tasarımcının kendini gösterme fırsatı bulduğu Festivalin ikinci gününde gerçekleştirilen defile, izleyicilerden tam not aldı. Shikka markasının plaj giysilerinden oluşan 35 parçalık koleksiyonu Rönesans Ajansı’nın 10 mankeni tarafından Alaçatı Antmare Otel havuz başında moda severlere sunuldu. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, EİB Hazır Giyim İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, Ünlü Modacı Atıl Kutoğlu başta olmak üzere çok sayıda seçkin konuğun katıldığı defile büyük alkış aldı. Defile sonrasında Festivale destek olan başta Çeşme Belediyesi olmak üzere firma ve kurumlara teşekkür plaketleri verildi.

Festivale İlgi Büyük

Gecede konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, festivalin ikinci gününde de iyi bir şekilde hazırlanan defileyi izlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bu yıl ülkenin yaşadığı sıkıntılı duruma rağmen Millfest Alaçatı Moda ve Sanat Festivali’nin beklentilerinin de ötesinde çok iyi geçtiğini belirten Özden, "Standlarımız büyük ilgi görüyor. Hepsi birbirinden güzel tasarımlar Alaçatı’da moda severlerle buluşuyor. Herkesi bu güzel tasarımları görmeye davet ediyorum. 4 gün süren festivalin hem tasarımcılarımıza hem de Çeşme’ye önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

Defile sonrasında festivale destek olan kurum ve kuruluşlara plaketlerini EGSD Başkanı Mukadder Özden takdim ederek, emeği geçen herkesi ayrı ayrı teşekkür etti.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN