MAGAZİN -- 18 Ağustos 2016

Yüksek Ses'e 1 Milyon Tl'lik Yatırım

Magazinizmir
Her yıl Çeşme’nin gözde koylarından biri olan Aya Yorgi Koyu’nda gündeme gelen ses problemi, Kafepi Beach Club’ın sahibi Engin Yaşar’ın 1 milyon TL’lik yatırımı ile son bulacak.

Her yıl Çeşme’nin gözde koylarından biri olan Aya Yorgi Koyu'nda gündeme gelen ses problemi, Kafepi Beach Club’ın sahibi Engin Yaşar’ın 1 milyon TL’lik yatırımı ile son bulacak.
Türkiye'nin tatil cenneti Çeşme’de eğlencenin merkezi olan Aya Yorgi Koyu’nda her yıl gündeme gelen yüksek ses problemi son buluyor. Yazlıkçıların şikayetleri doğrultusunda yetkililer ile işletmeler arasında sorun yaşanmasına sebep olan yüksek ses problemine Kafepi Beach Club 1 Milyon TL’lik yatırım yaparak çözüm buldu. İşletme sahibi Engin Yaşar, "Ses projemizin temel çıkış dayanağı insan haklarıdır.

Açık havada yüksek seste eğlenmeye gelen müşterilerimize bu eğlenceyi sağlarken, çevre sakinlerinin sessizlik haklarını gözetmek zorundayız. Bu bilinçle işletmemize 1 milyon TL’lik yatırımla ses mühendisimiz ve mimarlarımız ile ses fiziğine uygun olarak mekanımızı tasarladık. Öncelikle yüksek ses soğurma (yutma) ve geçirmeme özelliğine sahip hareketli ses panelleri imal ettik. Sonrasında ise işletmemiz içerisinde kullanılan localar, koltuklar, barlar, stantlar ve duvarlar olmak üzere her nesneyi ses soğurma (yutma) özellikli olarak yenide tasarlayıp özel olarak imal ettik. Giriş ve çıkışlarımızda ses perdesi uygulaması yaptık." dedi.

Yapılan bu büyük yatırımla bu sene Aya Yorgi Koyu’nda her yıl edilen şikayetler son bulacak. İşletme sahibi Engin Yaşar’ın çevreye duyarlılığını, Aya Yorgi Koyu’nda oturan tatilciler tebrik etti.

FACEBOOK İLE BAĞLAN