MAGAZİN -- 8 Ekim 2016

Yerel Kalite Ödülleri'nde Son Başvuru Tarihi 30 Kasım

Magazinizmir
Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin, her yıl düzenlediği Yerel Kalite Ödüllerine son başvuru tarihi 30 Kasım 2016 olarak açıklandı.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin, her yıl düzenlediği yerel kalite ödülleri kapsamında verilen, 'Yılın Başarılı Ekibi' ve  'Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülleri'nin 2016 yılı için son başvuru tarihleri belli oldu.

Yerel Kalite Ödülleri Ege'de kalite bilincini artırırken, toplam kalite yönetimini de yaygınlaştırmaya devam ediyor.

KalDer İzmir Şubesi'nden yapılan açıklamada, ödül başvurusunda bulunacak kurumların 30 Kasım 2016 tarihine kadar formlarını vermesi gerektiği belirtilirken; ekip çalışmalarını anlatan başvuru kitapçıklarının teslimi için son tarihin 12 Ocak 2017, ödül değerlendiricilerinin son başvuru tarihinin de 31 Ekim 2016 olduğu bildirildi.

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ünal, kurumlarda çalışanların iyileştirme ve yenileşim süreçlerine katılımının sağlanmasında yol göstermek amacıyla, Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi tarafından 1999 yılında oluşturulan Ekipte Mükemmellik Modeli'nin (EMM), kuruluşların çalışanlarına verdiği değerin bir göstergesi olarak ekip çalışmalarını desteklediğini söyledi.

Yerel kalite ödüllerinin kurumların iş başarılarının ve sürdürülebilir rekabet gücünün ulusal ile uluslararası düzeyde artmasına yardımcı olduğunu belirten Ünal, KalDer İzmir Şubesi olarak kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele aldıklarını dile getirdi.

Kaliteyi tam anlamıyla benimseyen kurumların iş hayatında daha etkin ve başarılı olduğunu vurgulayan Osman Ünal, "Bununla birlikte, iş hayatında edinilen kalite bilinci sadece iş yerinde kalmıyor. Evde ve sosyal yaşamda da yer edinerek, insanlarda bir yaşam tarzı haline geliyor" dedi.

Pratik ve Yüksek Verimli

Ekipte Mükemmellik Modeli'nin, kuruluşlar tarafından çeşitli biçimlerde kullanılabilecek pratik bir araç olduğuna dikkat çeken Ünal, "EMM kuruluş bünyesinde problemlerin çözülmesi ve sürekli iyileştirme kültürünün kuruluşta yaygınlaştırılmasına fırsat sağlar. Ege, gerek üretimi, gerekse nitelikli insan kaynağıyla potansiyeli yüksek bir bölge. Biz de KalDer olarak, bu potansiyeli kalite ile pekiştirerek toplumda sürdürülebilir bir kalite anlayışı oluşturmak istiyoruz. Kalitenin iş dünyası ve ülkeye sağladığı katkılarla toplumda yer edinmesi için çalışıyoruz" diye konuştu.

Geri Bildirimler Olumlu

Yerel kalite ödüllerine katılarak dereceye giren kurumlardan ilerleyen dönemlerde olumlu geri bildirimler aldıklarını ifade eden Ünal, sözlerine şöyle devam etti: "Yaptığımız görüşmeler sonucunda, ödül kazanan şirketlerin liderleri, bilinirliklerinin, tercih edilme oranlarının, cirolarının arttığını söylüyor. Ayrıca ödüllerin, itibar ve uluslararası arenada rekabet gücünü yükselttiğini söyleyenlerin sayısı da oldukça fazla. KalDer Yerel Kalite Ödülleri, bu yıl da fark yaratacak"
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN