MAGAZİN -- 15 Mayıs 2017

Tevfik Fikret'te Yarışma Heyecanı

Magazinizmir
İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Fen Lisesi akademik başarılarının yanı sıra sosyal etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiriyor.

İzmir’in köklü eğitim kurumunda geçtiğimiz günlerde Edebiyat Bölümü öğretmenlerinden Ebru Bilge’nin organize ettiği Frankofon Liseler Arası Güzel Konuşma Yarışması düzenlendi. İzmir, Ankara ve İstanbul’dan öğrencilerin katıldığı yarışmada emekli TRT spikeri Fikret Alan, yazar Hüseyin Yurttaş, spiker sunucu Jale Gönüslü Karasu ve köşe yazarı Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok gibi İzmir’in duayenleri jüri üyeliği yaptı.

"Tevfik Fikret" temalı yarışmada yarışmacı öğrenciler rumuz kullanılarak sahnede yerlerini aldılar ve jüri üyeleri okul isimleri bilmeksizin değerlendirmelerini gerçekleştirdiler. Sonuçlar ertesi gün Efes Antik Kent’te gerçekleşen törenle açıklandı. İlk kez düzenlenen ve gelenekselleşmesi planlanan yarışmada İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi öğrencisi Eylül Koç birinci, Galatasay Lisesi öğrencisi Kardelen Nur Kaplıca ikinci, Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi öğrencisi Ali Katoğlu ise üçüncü oldu.Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Lise ve Fen Lisesi Müdürü Dürrin Toksöz’ün elinden aldı. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN