HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Mayıs 2018

Sezonun En Çok Ses Getiren Oyunu ''Kürk Mantolu Madonna'' Vodafone Tv'de Devam Edecek

Magazinizmir
Vodafone Red’in katkılarıyla sahnelenen, Türkiye’nin ilk dijital tiyatrosu “Kürk Mantolu Madonna”, sezon sonunda da izleyicilerle buluşmaya devam edecek.

Hem Vodafone Red aboneleri, hem de Vodafone TV üyeleri, “Kürk Mantolu Madonna”yıinternetlerinden yemeden Vodafone TV üzerinden izleyebilecekler.
İlk kez tiyatro sahnesine uyarlanan, Sabahattin Ali’nin kült eseri “Kürk Mantolu Madonna”, toplam 37 gösterimle 22 bini aşkın izleyiciye ulaşarak sezonun en çok ses getiren tiyatro oyunu oldu. “Direklerarası Seyirci Ödülleri En İyi Sahne Tasarımı”, “GSÜ EN Ödülleri Yılın En İyi Tiyatro Oyunu” ve “7. Fashion TV Moda Ödülleri En İyi Tiyatro Oyunu” ödüllerini kazanan oyun için belgesel film de çekilecek.

23 Mayıs 2018 – Türkiye’de ilk kez Vodafone Red’in katkılarıyla sahnelenen “Kürk Mantolu Madonna”, başarılı bir sezonu geride bıraktı. Toplam 37 gösterimle 22 bini aşkın izleyiciye ulaşarak sezonun en çok ses getiren tiyatro oyunu olan “Kürk Mantolu Madonna”, sezon sonunda da dijital ortamda izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Yenilikçi içerik servisleriyle abonelerine en iyi dijital deneyimi sunmayı hedefleyen Vodafone, sanat dünyasında büyük yankı uyandıran “Kürk Mantolu Madonna”yı Vodafone TV’den yayınlayacak. Hem Vodafone Red aboneleri, hem de Vodafone TV üyeleri, Sabahattin Ali’nin ilk kez tiyatro sahnesine uyarlanan bu kült eserini internetlerinden yemeden Vodafone TV üzerinden izleyebilecek.
"Kürk Mantolu Madonna"nın başrol oyuncuları Tuba Ünsal, Sercan Badur ve Alper Saldıran, Nişantaşı Nopa Restaurant’ta Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun’un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, şunları söyledi:
“En iyi içerik sağlayıcı olma hedefiyle Vodafone Red çatısı altında gerçekleştirdiğimiz sponsorluklara Türkiye’nin ilk dijital tiyatrosu ‘Kürk Mantolu Madonna’yı da ekledik. Türk edebiyatının önemli yazar ve şairlerinden Sabahattin Ali’nin bu kült eseri Türkiye’de ilk kez Vodafone Red’in katkılarıyla sahnelendi ve sezonun en çok ses getiren oyunlarından biri oldu. Bu güzel oyunu şimdi de, sezon sonunda, Vodafone TV’den yayınlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Hem Vodafone Red aboneleri, hem de Vodafone TV üyeleri, ‘Kürk Mantolu Madonna’yı Haziran sonuna kadar tıpkı normal bir tiyatro seansı gibi belirli gün ve saatlerde internetlerinden yemeden Vodafone TV üzerinden izleyebilecekler. Böylece, sezon boyunca çeşitli sürpriz ve indirim ayrıcalıklarıyla ‘Kürk Mantolu Madonna’yı izleme imkânı bulan Red’li abonelerimize sezon sonunda da dijital ortamda seyir keyfini devam ettirme imkânı sunuyoruz. Vodafone Red kullanıcılarına en iyi dijital deneyimi sağlamak için zengin içerik servisleri sunmaya devam edeceğiz.”

Tuba Ünsal ise şöyle konuştu:
“70 yıllık kült bir eseri Türkiye’de ilk defa tiyatro oyunu olarak sahnelemek, bir taraftan çok heyecan verici, bir taraftan da çok zor. Çünkü, okuyan herkesin hayalinde kurduğu dünya ve karakterler bambaşka. Biz bu esere bir marka gözüyle baktık ve çevresini de Sezen Aksu, Ahmet Güneştekin gibi değerli isimlerin destekleriyle ördük. Vodafone Red’in katkılarıyla bugüne kadar Ankara, İzmir ve Bursa da dahil toplam 37 kez sahnelediğimiz bu oyunla 22 binin üzerinde seyirciyle buluştuk. Defalarca izlemeye gelen seyircilerimiz ve satışa açılır açılmaz tükenen biletlerimiz de bu işin altından başarıyla kalktığımızın göstergesi. Bunu da gönül rahatlığıyla ve gururla söyleyebiliriz. Türkiye’deki gösterimler dışında oyunumuzun yurtdışında da sahnelenmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapım sürecimizi anlatan belgeselimiz de yolda. Cannes Film Festivali’nden ayağımın tozuyla geldim, şahane toplantılar yaptım. Umuyoruz ki belgeselimizin festival yolculuğu da yakın zamanda başlayacak.”

60’ı Aşkın TV Kanalı ile Cepte Seyir Keyfi

Vodafone’un bugüne kadar 1 milyondan fazla kez indirilen mobil TV uygulaması Vodafone TV’de her yaştan her zevke hitap edecek çok özel içerikler sunuluyor. Vodafone TV kullanıcıları, en çok izlenen 60’ı aşkın TV kanalını; içinde FilmBox’ın da olduğu film, belgesel, spor, oyun ve moda üzerine yayın yapan 8 şifreli kanalı; Cevap.tv’nin 7.500 soru-cevap videosunu; sayıları 250’yi bulan ve her ay yenilenen çok sayıda “FilmBox on Demand” (FilmBox Seç İzle) yabancı film ve tematik içeriğini; ayrıca, Facebook’ta 1,3 milyon takipçisi olan Stolk’un Vodafone TV’ye özel olarak hazırladığı videoları izleyebiliyor. Vodafone abonelerinin Vodafone TV’yi izleme süresi günde ortalama 60 dakikayı buluyor.

22 Bini Aşkın İzleyici

Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımlanan "Kürk Mantolu Madonna" romanında Maria Puder ve Raif Efendi arasındaki aşk anlatılıyor. Yönetmenliğini Engin Alkan’ın, yapımcılığını ise Tuba Ünsal ile Nisan Ceren Göknel’in “To Be House of Production”ismiyle üstlendiği oyunda, "Veda" şarkısı Sezen Aksu, sahne ve ışık tasarımı Cem Yılmazer, Maria Puder otoportresi ise Ahmet Güneştekin imzası taşıyor. Sezon boyunca kapalı gişe oynayan "Kürk Mantolu Madonna", İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da olmak üzere 4 ilde toplam 37 gösterimle 22 bini aşkın izleyiciye ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. 2017-2018 sezonunda 5 dalda 7 ödüle aday gösterilen oyun, Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “En İyi Sahne Tasarımı”, GSÜ EN Ödülleri’nde “Yılın En İyi Tiyatro Oyunu” ve 7. Fashion TV Moda Ödülleri’nde “En İyi Tiyatro Oyunu” ödüllerini kazandı. Anadolu turnesinde toplam 2.236 km yol yapan oyun, 3. Berlin Türk Tiyatro Festivali’ne davet edilerek Avrupa yolculuğuna ilk adımını attı.

Belgeseli Hazırlanacak

"Kürk Mantolu Madonna" oyununun hazırlık aşaması dahil tüm prodüksiyon sürecini anlatan bir belgesel film de çekilecek. Filmde, Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleşen provalardan başlayarak dev prodüksiyon hakkında merak edilen her şey yer alacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN