MAGAZİN -- 27 Temmuz 2016

Selami Şahin 1200 Kişiyle Bayramlaştı

Magazinizmir
Arabesk ve fantezi müziğin eskimeyen sesi Selami Şahin, bayramın ikinci günü Özdere’deki Sunis Efes Royal Palace’de sahne aldı.

Ramazan Bayramı vesilesiyle ilk kez konser verdiği otelde bin 200 kişiyle bir araya gelen Şahin, programına "Seninle Başım Dertte" şarkısıyla başladı. Şahin’i dinleyenler arasında eşi Didem Şahin ve küçük oğlu Emirhan da vardı. Bayramın ilk günü Antalya’da sahneye çıkan ve ikinci günü Sunis Efes Royal’de sevenleriyle buluşan sanatçı, sonraki günlerde ailece tatil yapacaklarını söyledi. Konser öncesi basın mensuplarıyla kuliste konuşan Selami Şahin, yıllar geçmesine rağmen fiziki görüntüsünü nasıl koruduğunun sorulması üzerine "Bir insanın en iyi doktoru kendisidir. Güzel yemek yemesini bilirsen kilonu da korursun" diyerek yanıt verdi. Sene sonunda yeni parçalardan oluşan bir albüm çıkaracağını söyleyen usta sanatçı, 2017’de de bugüne kadar hit olmuş çalışmaların yer alacağı bir albüm yayınlayacağını söyledi. Bu zamana kadar 370 besteye imzasını atan ve 200’ünün pek çok sanatçı tarafından seslendirildiğini belirten Selami Şahin, gecenin sonunda "Sefam Olsun" adlı hareketli parçayı, büyük oğlu Lider Şahin’in çaldığı davul eşliğinde söyledi.

Dinleyicileriyle İkinci Kez Sunis’te Buluştu

Arabesk müziğin yükselişteki ismi Serkan Kaya, cuma gecesi Sunis Efes Royal Palace’de sahne aldı. Bayramın ikinci günü Kıbrıs’ta, üçüncü günü de Çeşme’de konser verdikten sonra Özdere’ye geçen Kaya, Türkiye’nin pek çok yerinden gelen bin kişilik hayran grubuyla karşılaştı. Gelen istekler üzerine Sunis Otel’de ikinci kez konser veren ünlü şarkıcı, gecenin açılışını “Mesele” parçasıyla yaptı. Bayram tatili yapamadığını ancak önümüzdeki günlerde bir haftalığına dinlenmeye çekileceğini belirten Kaya, eylül ayında 12 şarkılık yeni albüm çıkaracağı müjdesini de verdi. Müslüm Gürses hayranı olan ancak kendisiyle tanışma fırsatı olmadığını belirten Serkan Kaya’ya Elka Ajans’ın sahibi Kaan Şeker, sanatçının orijinal bir plağını hediye etti. Sivas’taki evinde Müslüm Gürses’in bütün kasetlerinin bulunduğunu dile getiren ünlü şarkıcı, ilk defa bir plağına sahip olduğunu söyledi. Damar parçalarla başladığı programını hareketli çalışmalarla sürdüren Kaya, sevenlerine unutulmaz bir gece daha yaşattı.


Sunis’te Sahne Alan Linet, “Yeni Albümde Rihanna Şarkıları Olacak”

Türkiye’de Arabesk müziğin güçlü kadın seslerinden olan Linet, cumartesi gecesi Özdere Sunis Efes Royal Palace’de konser verdi. Programına "İncir" şarkısıyla başlayan ve slow çalışmalarla devam eden Linet, güzelliği ve sahne performansıyla herkesin beğenisini kazandı. Gecede Arapça parçalar da seslendiren sanatçı, zaman zaman sahneden inip masaları dolaşarak dinleyicileriyle fotoğraf çektirdi. Konser öncesi kuliste magazin basınıyla bir araya gelen Linet, yakında çıkacak olan yeni albümünden de söz etti. İçerisinde Bulgarca, İngilizce ve Türkçe çalışmalar bulunan remix albümü hazırladıklarını belirten güzel şarkıcı, "Biz ilk olarak yazlık yerlere ve beach clublara birkaç parça yapalım dedik. Proje iyi gidince DJ arkadaşlarım Mert Aydın ve Okan Akın ile beraber 8 şarkılık bir albüm oluşturduk. Parçalardan ikisi dünyaca ünlü pop yıldızı Rihanna’ya ait; 'Diamond' ve 'Where Have You Been'. Onları alaturka ezgileriyle birleştirdik. Şarkıların bitmiş halini Rihanna ve Sia’ya da göndereceğiz" dedi. Sanatçı, albümün iki hafta içerisinde piyasada olacağını müjdeledi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN