MAGAZİN -- 15 Haziran 2016

Sağlık Ordusuna Taze Kan

Magazinizmir
Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olan 191 sağlıkçı adayı, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda keplerini atarak, meslek hayatına atıldı.

İzmir'in ilk sağlık koleji unvanını taşıyan Özel İzmir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin Mezuniyet töreni Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'ndaki Amfi Tiyatro'da coşkuyla gerçekleşti. Törene Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Okul ortakları Pakize İşçi, Zeki Ağca, öğretmenler, veliler ve mezun olan 191 öğrenci katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Baki Akyüz, 191 öğrenciyi mezun ederek sağlık ordusuna taze kan ve okullarının ilk mezunlarını vermenin sevincini ve haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Öğrencilerinin hayatlarının en önemli anını yaşadığını belirten Akyüz, "Hayata hazırlanmalarında, nitelikli bir meslek sahibi olmaları için eğitim ve öğretimlerinde emeği geçen, onları Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda birer Türk genci olarak yetiştiren tüm fedakar arkadaşlarıma, öğrencilerimizin pratiklerini geliştirmelerinde uygulama alan sorumlusu doktor ve hemşirelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Atilla: "En Büyük Onur Öğretmenlerimizin"

Törene katılan Bornova Belediyesi Başkanı Olgun Atila, çocukların kolay yetişmediğini belirterek, mezun olan öğrencilerin ailelerine teşekkür etti. Mezun olan öğrencilerin sağlık alanında hastalara şifa dağıtacağını anlatan Başkan Atila, "En büyük onur onları yetiştiren, büyük emekleri olan öğretmenlerimizindir. Mezun olan tüm genç arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" dedi.

Kepler Havaya

Törende okul birincisi Anestezi Teknisyenliği bölümü öğrencisi Burcu Eracar okul kütüğüne ismini çaktı. Bayrak ve Flama teslim törenin ardından mezun olan öğrenciler, büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlattı. Daha sonra aileler, mezun olan çocuklarının yanına gelerek, coşku ve sevinçlerine ortak oldular. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN