MAGAZİN -- 7 Eylül 2016

Parlayan Yıldız Ekin Mert Daymaz

Magazinizmir
Son dönemde genç oyuncuların sayısı hayli arttı ancak içlerinden bazıları hemen fark edilip öne çıkıyor ve "Kim bu" dedirtiyor. İşte Ekin Mert Daymaz, tam da böyle bir adam! Zamanla adını daha sık duyacağımızdan ve yeni nesil jönler arasındaki yerini sağlamlaştıracağından şüphemiz yok.

Otel lobisinde Ekin Mert Daymaz'ı karşıdan gelirken gördüğümde, ortamın bir anda podyuma dönüştüğünü söylesem abartmış olmam herhalde! Genç oyuncunun modellik geçmişi olduğu ilk bakışta anlaşılıyor; kendisi zaten Best Model of The World üçüncüsü ve bu unvanı layıkıyla taşıyor. Baktıkça bakmak isteyeceğiniz tiplerden biri olmasına rağmen son derece mütevazı olduğunu eklemezsek ona haksızlık etmiş oluruz. Nasıl durulur, nasıl bakılır oldukça iyi biliyor. Şu an tek hedefi oyunculuk kariyerinde ilerlemek. Onu üç kelimeyle tanımlamamız gerekse "sakin, uyumlu ve kesinlikle çok seksi" deriz.

Karşımızda Tescilli Bir Yakışıklı Var; Best Model Of The World'de Üçüncü Olmuşsunuz. Nasıl Oldu Yarışmaya Katılma Kararı?

Fazla değil ama yarışma öncesinde bir süre modellik yaptım. Yarışmaya katılma kararım da çok ani oldu açıkçası ve her şey güzel ilerledi. Benim için oldukça iyi bir adım, bir başlangıç oldu. Şu an istediğim kariyere doğru ilerliyorum.

Ardından Hemen Dizi Teklifleri Geldi Galiba, Değil mi?

Evet. Yarışmanın ardından Not Defteri adlı diziden "Egemen" karakteri için teklif geldi. Not Defteri benim ilk projem oldu bu yüzden de okul gibiydi benim için. Çok şey öğrendim o sette, çok faydalı oldu. Özellikle dizinin yönetmeni Ilgaz Giritlioğu'nun üzerimde büyük emeği var.

Ama Asıl Çilek Kokusu Dizisiyle Parladınız. Sizce, Canlandırdığınız Karakter Neden Bu Kadar Çok Sevildi?

Karakterden önce Çilek Kokusu çok sevildi aslında. Başlar başlamaz oldukça güzel tepkiler aldık, seyircinin gerçekten sahiplendiği bir işti. Sıcak bir hikaye, doğru oyuncu seçimleri etkili olmuştur diye düşünüyorum sevilmesinde. Canlandırdığım "Volkan" karakteri ise herkesin seveceği, düzgün ve iyi kalpli bir adamdı; bu nedenle o da çok sevildi.

Gelelim Yeni Projeniz Hayat Sevince Güzel'e. Çok Fazla Ara Vermeden Hemen Yeni Projeye Dahil Oldunuz..

Evet, benim için güzel ve hızlı geçiş oldu. İlk olarak Hayat Sevince Güzel'in hikayesini çok beğendim. Canlandırdığım "Savaş" karakterini de çok sevdim. Çok düşünmeden direkt kabul ettim diyebilirim.

Yaz Dizisi Olarak Başladı Ama Yeni Sezonda da Devam Edecek mi?

Dizi yayına başladığından beri çok güzel tepkiler alıyoruz. Reytingler de her hafta iyi geliyor. Zaten artık yaz dizisi diye bir ayırım kalmadı; iyi olan ve tutulan bir iş sezonda da devam eder. Ben kendi adıma iyi gittiğimizi ve sezonda da devam edeceğimizi düşünüyorum...

Bu Sefer Nasıl Bir Karakteri Canlandırıyorsunuz?

"Savaş" evin büyük oğlu. Kumarbaz, atarlı ama delikanlı biri. Tabii aşk girince hayatına, "Savaş"ın da ezberi bozuluyor. Aşk bu; insanı ne kadar değiştirir, onu görüyoruz!

Çekimler İzmir'de Yapılıyor, Artık İzmirli Sayılırsınız. Zor Olmadı mı İstanbul'dan Uzak Kalmak?

İstanbul'u çok seven bir adamım. Özlüyorum İstanbul'u; evimi, köpeklerimi, kedilerimi, arkadaşlarımı... İlk etapta zorlanmadım desem yalan olur. Ama ekip çok eğlenceli, herkes iyi anlaşıyor, iş de yolunda gidiyor çok şükür. Zaten şikayet edilemeyecek kadar güzel bir yerde çekiyoruz diziyi, yazın Çeşme yakınlarındayız sonuçta!

Tabi Yazlık Yer, Sık Sık Çeşme'ye, Bodrum'a Kaçma Fırsatınız Oluyor mu?

Gittiğim oluyor tabii ki ama yoğun bir tempoda çalıştığımız için pek fazla vakit de bulamıyorum.

Sizin Adınız Geçtiğinde İlk Duyduğum Cümle "Çok Yakışıklı" Oluyor. Yakışıklı Oluşunuz Acaba Oyunculuğunuzun Önüne mi Geçiyor?

Böyle söyleyenler olabilir, bundan rahatsız değilim. Henüz yolun başındayım... Oyunculuğumu ilerletmek için oldukça çaba sarf ediyorum, çok çalışıyorum.

Hollanda Doğumlu Olduğunuzu Duyduk, Ne Zaman Geldiniz Türkiye'ye?

Hollanda' da doğdum ama çok kalmadık, hatırlamıyorum zaten. Ben 1 yaşındayken ailem Türkiye'ye geri dönme kararı almış...

Nedendir Bilmiyorum, Bu Konuları Konuşmaktan Kaçıyorsunuz Ama Nasıl Bir Kadın Sizi Kendine Aşık Edebilir?

Bence aşk bir tutku, bir büyü... Herkes herkese aşık olabilir; bir tarifi olduğunu düşünmüyorum.

Kıskançlığa Karşı Tahammül Seviyenizi Merak Ediyoruz, Bu Konuda Anlayışlı mısınızdır?

Seven insan her şeye tahammül eder diye düşünüyorum. Karşındaki kişiye güvenir ve güven verirsen sıkıntılar zaten ortadan kalkacaktır. Ama kıskanılmak güzel bir duygu.

Peki Ya Siz Kıskanç mısınız?

Yeteri kadar; dozunda kıskancımdır ben de.

Bir Ortama Girince Gözler Size Dönüyordur ki Artık Fazlasıyla Tanınıyorsunuz . İlginç Şeyler Yaşıyor musunuz? Kadınların Tepkileri Nasıl?

Yaşadıklarım çok güzel şeyler. Tabii ki insanın tanınması ve gittiği yerlerde ona gülen gözlerle bakılması hoş bir şey. Bu herkesin hoşuna gider, benim de gidiyor.

Sosyal Medyayla Aranız Nasıl? Oldukça Aktif Görünüyorsunuz..

Sosyal medyayla aram iyi. İzleyicinin senin hakkında yaptığı olumlu, olumsuz eleştirilere girip bakabiliyorsun. Takip ediyorsun. Güzel tepkiler alıyorsun; bunları okumak insanı motive ediyor ve hoşuna gidiyor.

Sporla da İlgilisiniz, Değil mi? Bunu Anlamak İçin Size Şöyle Bir Bakmak Yeterli… Formda Kalmak İçin Neler Yapıyorsunuz?

Evet, sporla fazlasıyla ilgili olduğumu söyleyebilirim. Basketbol başta olmak üzere birçok spor yaptım, yapmaya da devam ediyorum. Beni deşarj ediyor. Spor, olmazsa olmazım...


 

 

 

KAYNAK: Cosmopolitan Türkiye

FACEBOOK İLE BAĞLAN