MAGAZİN -- 2 Ağustos 2016

Özgür Ozan'dan Kahkaha Tufanı

Magazinizmir
"Çocuklar Duymasın" dizisinin Light Selami'si, "Arka Sokaklar" dizisinin Komiser Hüsnü'sü, televizyon dizilerinin sevilen karakteri Özgür Ozan, Alsancak Rotary Kulübü üyeleriyle buluştu.

Swissotel Büyük Efes'te gerçekleşen "Türkiye'de televizyon dizileri nereye gidiyor?" konulu toplantıda Özgür Ozan, esprileriyle dinleyicilere kahkaha tufanı yaşattı. Etkinliğe Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı İsmail Rodoplu da katıldı.

Çocuklar Duymasın adlı dizide 5 yıl boyunca Light Selami karakterini oynadıktan sonra oldukça zıt bir karakter olan Komiser Hüsnü'yü 11 yıl boyunca oynayan Özgür Ozan, "Benim için zor bir geçiş oldu. Light Hüsnü olamayacağıma göre Komiser Hüsnü Çoban olmak zorundaydım. Ama 'Evinde eşine söz geçiremeyen bir insanı oynarken, şimdi sokakta yakaladığım suçlulara nasıl sözümü dinleteceğim, bunlar beni dinler mi?" diye endişe ettim" dedi.

Kendisine hala sokakta Light Selami ve Komiser Hüsnü olarak seslendiklerini belirten Ozan, "11 yıl Arka Sokaklarda oynadım. Ben de bile zaman içinde polis refleksi gelişti. Ama tabi bir süre sonra polis olmadığımı fark ediyorum" diye konuştu.

Dinleyicilerin "En çok hangi rolde oynamayı isterdiniz ?" sorusuna "Batman'ı oynamayı isterdim" diye yanıtlayan Ozan, dizi furyasına da dikkat çekti. Ozan, "Günümüzde yüzlerce dizi yayınlanıyor. Birçoğu, kimse izlemeden sona eriyor. Ama siz dizi izlemeye devam edin. Ekmek paramız bu diziler biterse biz de biteriz" dedi.

Özgür Ozan'a teşekkür plaketi veren Alsancak Rotary Kulübü Başkanı Arda Işık ise "Nereye Gidiyoruz?" temasıyla sanat, iş ve bilim dünyasıyla buluşmalarına devam edeceklerini söyledi. Işık, "Hepimiz amacı hayatta yol almak. Gittiğimiz yeri bilerek, o yolun tecrübesine sahip insanları dinleyerek yol almak ise hem keyifli hem de önemli. Bu toplantılarda iş, sanat ve bilim dünyasında rehber konumundaki insanlarla bir araya gelip onların tecrübelerinden yararlanacağız" diye konuştu.

Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı İsmail Rodoplu ise Ozan’a "İzmir: Yarınlara Bir Miras" adlı kitabı hediye etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN