MAGAZİN -- 19 Eylül 2016

Ohannesburger, Ulusal Marka Olma Yolunda

Magazinizmir
Dünya mutfaklarını burger kültürü ile füzyon ederek kendi lezzetlerini yaratan Ohannesburger'in Kurucusu Mehmet Ali Yazıcıoğlu, 2017 yılında İstanbul ve yurtdışına açılmaya hazırlandıklarını söyledi.

Şu anda Bostanlı, Balçova, Bornova, Buca, Alsancak ve Manisa şubeleriyle hizmet verdiklerini belirten Yazıcıoğlu, 7'nci şubelerini Menemen Seyrek'te açma çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

2017 yılında İzmir dışında bir şube açma hedeflerinin olduğunu kaydeden Mehmet Ali Yazıcıoğlu, "2017 yılında İstanbul'da şubeleşmeyi düşünüyoruz. Kendimiz yatırım yapabiliriz veya çözüm ortaklığı şeklinde birkaç şubeyle birden hizmet verme yoluna da gidebiliriz. Yurtdışından Rusya ve İngiltere ile franchise görüşmelerimiz sürüyor. Arap yarımadasından da konuyla ilgili bilgi almak isteyenler oldu. Franchise fuarları ve siteleri de bu yatırımlar için etkili oluyor. Yazlık bölgelerden de talepler geliyor" diye konuştu.

Food Truck İle Mobil Hizmet

Yerli bir burger markası olarak food truck tabir edilen gezici bir tekerlekli restoran açmak istediklerini de belirten Mehmet Ali Yazıcıoğlu, konser, etkinlik alanları ve yazlık bölgelerde Ohannesburger lezzetlerini insanlarla buluşturacaklarını söyledi.

Sosyal Medyaya Önem Veriyoruz

Sosyal medyayı yoğun olarak kullanan bir firma olduklarını ve sosyal medyanın hedef kitleleriyle çok örtüştüğünü anlatan Yazıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Gençlerle iletişim artık ağırlıklı olarak dijital ortamlarda yürüyor. Restoran otomasyonunu müşterilerimizle interaktif hale getirecek bir yazılım üzerinde çalışıyoruz. Müşterilerimiz evden veya şubemizden kendileri mönüleri görerek sipariş verebilecekler. Merkezden iletişime geçen bir sosyal medya uzmanıyla da görüş alışverişinde bulunabilecekler. Bu yatırımı yaparak müşterileri daha iyi tanıyarak hizmet kalitemizi de artırmak istiyoruz. Müşterilerimiz hangi ürünlerimizi tercih etti, ne zaman geldi, farklı lezzetlerle ilgili görüşleri nelerdir? öğrenebileceğiz. Pilot uygulamayı yıl sonuna kadar Bornova'da yaşama geçireceğiz. Mobil web üzerinden ve android cihazlarda uygulama indirilebilecek. Sonra IOS versiyonu da gelecek" dedi. 
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN