HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 5 Ekim 2016

"Nazmiye Esen Polikliniği" Yenilenen Yüzüyle Törenle Hizmete Açıldı

Magazinizmir
Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak, Gaziemir’de sanayici işadamı Salih Esen ve kardeşlerinin doğup büyüdüğü semtte bulunan Nazmiye Esen Polikliniği,Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen,İşadamı Önder Esen ve Kerem Ali Sürekli’nin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Gaziemir Belediyesi ile hayırsever Nazmiye Esen arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Salih Esen ve kardeşlerinin doğup büyüdüğü topraklar üzerinde inşa edilen poliklinik merkezinde yapılan yenileme çalışmaları tamamlandı. Yenilemenin ardından yapılan açılış töreninde konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, sağlık yatırımları ile ilgili bilgiler vererek, "Nazmiye Esen Semt Polikliniği’ni açmaktan gurur ve şeref duyuyorum. Allah daha fazla hastaneler ve poliklinikler açmayı nasip etsin. Sağlıkta yapılan her hizmet kutsaldır" dedi.

Kamu hastanelerinin fiziki koşullarının hükümetleri döneminde hızla iyileştirildiğini hatırlatan Sürekli, İzmir’e yakında 3’üncü şehir hastanesinin sözünü vermeye hazırlandıklarını belirterek, "AK Parti olarak sağlık alanında verdiğimiz sözlerin hepsinin tutmaya çalışıyoruz. Söylediklerimizin hiç biri vaat olarak kalmıyor. Hepsini zamanla yerine getiriyoruz. İzmir’de iki şehir hastanesi planımız vardı. Ancak Buca’ya da bir şehir hastanesi yapılması yönünde talep geldi. Bizde bunu projelendirdik ve bakanımıza sunduk. Kısa süre sonra bu konuda bir müjde verebiliriz" diye konuştu. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN