MAGAZİN -- 4 Ağustos 2016

Manisa Rotary'de Özkuşçu Bayrağı Toygan Tunca'ya Devretti

Magazinizmir
Manisa Rotary Kulübü Başkanı Ender Levent Özkuşçu Anemon Manisa Otel'de gerçekleşen törenle başkanlığı Toygan Tunca'ya devretti.

Törene Yeni Dönem Federasyon Başkanı İsmail Rodoplu başta olmak üzere geçmiş ve gelecek dönem bölge başkan yardımcıları ve kulüp üyeleri katıldı.

Manisa Rotary Kulübü devir teslim töreninde konuşan Özkuşçu "Rotary'de kendinden önce hizmet ideali ile aslında üye olduğumuz kulübe bir gün başkan olacağımızı bilerek üye oluruz ve o kulübe kabul eden roteryenler de bir gün o fırsatı vereceğini bilerek üye oluyor.

Görevi devrettiğim Toygan Başkanımızın 34 yıllık kulübümüzü çok daha ileri seviyelere taşıyacağını bilerek kendisine bu yeni görevinde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. Toygan Tunca ise Uluslararası Gençlik Kampının bu yılın en önemli projesi olacağını ifade ederek "bu yıl Amerika, Kanada, Meksika, Almanya ve Fransa'dan değişim programı ile gelen öğrencilere bir hafta sürecek sportif ve kültürel faaliyetlerin yer aldığı bir "Uluslararası Gençlik Kampı" düzenleyeceğiz" dedi.

Ülkemizde son günlerde yaşanan olaylara da değinen Tunca "Biz Türk Roteryenleri olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, tam bağımsız, demokratik ve parlamenter sistemde yürütülmesi gerektiğine inanan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu anlamda Milli Ordumuz Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup terör örgütüne karışmış kalkışmayı hiç bir şekilde tasvip etmiyoruz. Sonuç itibariyle Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şeklinde konuştu.

Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı İsmail Rodoplu ise Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarını anlatan bir yıl boyunca sürecek olan "Cumhuriyet Kazanımları" projesini anlattı. Tören kulüp çalışmaları içerisinde yoğun emeği geçen üyelerin plaketlerini almalarının ardından sona erdi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN