HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Kasım 2018

KESİAD Üyeleri Cumhuriyet Coşkusunu Yaşadı

Magazinizmir
Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet Balosu’nu Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirdi.

Dernek üyelerinin büyük ilgi gösterdiği Cumhuriyet Balosu’na KESİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte tüm davetliler Andımızı ve İstiklal Marşı’nı hep birlikte okuyarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesine kazandırdığı Cumhuriyet’i coşkuyla kutladılar. Elektronik Keman Gösterisi’nin yer aldığı gecede İzmirli Avukat Ulvi Puğ şiirlerle Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’in kazanımlarını anlattı. Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen ise Atatürk’ün yokluktan var ettiği Türkiye ekonomisi hakkında KESİAD üyelerini bilgilendirdi.

Gecede konuşan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç, 29 Ekim 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyet’in 95 yıl sonra bile ne kadar büyük kazanım olduğunu gördüklerini söyledi. Cumhuriyet’in kazanımlarının korunması için her zaman mücadele edeceklerini ifade eden Meriç, “Mustafa Kemal Atatürk, Avrupa ülkelerinin çoğunda bile o dönemde olmayan kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi başta olmak üzere birçok hakkı Türk Milleti’ne armağan etti. Biz kendisine her şeyimizi borçluyuz. O nedenle bu Cumhuriyet’in kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Özellikle gelecek nesillere Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü çok iyi anlatmalıyız” diye konuştu.

Gecede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel hazırlanan pastanın kesilmesinin ardından konuklar birbirinden güzel şarkılar eşliğinde oynayarak ve dans ederek geceyi noktaladılar.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN