MAGAZİN -- 9 Haziran 2016

İzmirli Tasarımcılar, "Doğa Yok Olmasın" Dedi

Magazinizmir
İzmirli 5 moda tasarımcısı ve 1 moda fotoğrafçısı, Dünya Çevre Günü kapsamında Mavişehir’deki Mavibahçe AVM’de ortak bir sergi açtı.

Doğanın yok olmasına karşı gelebilmek ve çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ilk kez ortak bir sergi gerçekleştiren Büşra Edebali, Yeliz Cengiz, Gözde Karadana, Ayla Ölçer, Sinem Mardi ve fotoğraf sanatçısı Nazım Kurtuldu, sergiyi ziyaret edenlere moda sektöründe sentetik ürünler yerine doğal materyallerin kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu aktarıyor.

"Sanatın En Doğal Hali Mavibahçe’de” sloganıyla 11 Haziran Cumartesi gününe kadar açık kalacak olan sergide, doğanın parçaları olan ‘Deniz’, ‘Ağaç’, ‘Kuşların Sessizliği’, ‘Sarmaşıklar’ ve ‘Kelebek’ konseptli kağıttan yapılmış kıyafetler sunuluyor.

Ayrıca moda fotoğrafçısı Nazım Kurtuldu’nun 5 yıl içerisinde İzmir ve Alaçatı’da çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Doğada Kadın’ sergisinde birbirinden güzel çalışmalar yer alıyor. Türkiye’nin ilk canlı sanat vitrini olan etkinliği gerçekleştiren tasarımcılar, gün boyu süren sergide her gün 16.00-21.00 saatleri arasında ziyaretçilerle bir araya gelip sohbet ederek bilgi paylaşımında bulunuyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN