MAGAZİN -- 24 Mayıs 2016

İzmir Koleji'nden Kariyer Günleri

Magazinizmir
Özel İzmir Anadolu ve Fen Lisesi tarafından düzenlenen 2. Kariyer Günleri Etkinliği, 12 Üniversitenin katılımıyla gerçekleşti.

Öğrencilerin meslekler hakkında bilgi almaları, kariyer planları öğrenciyken yapmaya başlamaları amacıyla düzenlenen İzmir Koleji Kariyer Günleri, 12 üniversitenin katılımıyla düzenlendi. Bornova'daki Özel İzmir Anadolu ve Fen Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte katılımcı üniversiteler stand kurdu. Lise öğrencileri, standları dolaşırken hem okulları tanıdı hem de merak ettikleri soruların yanıtını aldı.

Özel İzmir Koleji Rehberlik Servisi ve Kariyer Kulübü ortak çalışması sayesinde uygulanan etkinlikte öğrenciler üniversite ve mesleki kariyer hakkında üniversite temsilcilerine sorularını yöneltti. Üniversite temsilcileri etkinlik boyunca öğrencilere üniversite ve meslekler hakkında bilgi verdi.

Yol Haritası

Etkinlik hakkında açıklama yapan İzmir Koleji Kariyer Kulübü Danışmanı ve Rehberlik Servisi Sorumlusu Büşra İbişoğlu , "Öğrencilerimizin akademik yol haritalarını daha rahat çizebilmelerini sağlamak adına pek çok üniversiteyi okulumuza davet ettik.Bu etkinliği gerçekleştirme amacımız , öğrencilerimizin meslekleri tanıması , kariyerlerini planlaması ve üniversiteler hakkında fikir sahibi olmasını sağlamaktır" diye konuştu.

FACEBOOK İLE BAĞLAN