HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Mart 2018

Ivan Marchuk'un Eserleri Folkart Gallery'de

Magazinizmir
İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından “Yaşayan 100 Büyük Dahi” arasında gösterilen Ukraynalı ressam Ivan Marchuk’un eserleri, 9 Mart-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Folkart Gallery’de sergileniyor.

İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından " Yaşayan 100 Büyük Dahi" arasında gösterilen Ukraynalı ressam IvanMarchuk’un resim sergisi FolkartGallery’de ziyarete açıldı. Marchuk’un bir defa görüldüğünde artık unutulması imkansız olarak nitelendirilen eserleri FolkartGallery’de ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Mesut-İnci-Kerem Sancak

FolkartGallery’de sergi için bir açılış töreni düzenlendi. Törene İzmir iş dünyasının ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı. Açılışta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Karşıyaka Oda Orkestrası Şef Oğuzhan Kavruk yönetiminde mini bir konser verdi.

Metin-Ferah Sancak

Türkiye’de bugüne kadar düzenlenen en kapsamlı sergide yer alacak eserler, FolkartGallery’de 9 Mart-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Ukrayna Büyükelçiliği işbirliğinde, Proje Direktörlüğünü Fahri Özdemir’in, küratörlüğünü ise Coşar Kulaksız’ın üstlendiği "Düşsel Detaylar" isimli sergide 65 eser yer alıyor.
FolkartGallery’nin 12. sergisi olan "Düşsel Detaylar" bugüne kadar Türkiye’de açılan en kapsamlı IvanMarchuk sergisi olma özelliğini taşıyor. Sergi için Türkçe, İngilizce ve Ukraynaca olmak üzere 3 dilde, 340 sayfalık bir albüm hazırlandı.

Münire-Mehmet Ali Susam

Ünlü ressam Ivun Marchuk ise, "İzmir’de bulunmaktan çok mutluyum. Gösterilen ilgi için teşekkür ederim" dedi. Marchuk, kendisi için sanatın amacının insanlara zevk vermek olduğunu belirterek, eserlerinin ise ruhunun sesi olduğunu ifade etti.

Oğuz Özkardeş, Ni-Xiaojing

Ömer Dinçer, Zeliha-Muharrem Toprak

Sevgül Açıkgöz, Ahmet Aslan, Damla Kesel

Sinan Can, Fatih Alkan, Hüseyin Divrik
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN