MAGAZİN -- 7 Mayıs 2016

Her Patiye Bir Hane

Magazinizmir
Geçtiğimiz günlerde kuruluşlarının 4 yaşına girişini Alsancak’ta bulunan Edit Lounge’da kutlayan Tiyatrohane Sanat Okulu, gecede sosyal sorumluluk projesi olan PATİHANE "Her Patiye Bir Hane" projesini duyurdu.

Tiyatrohane eğitmenleri, oyuncuları ve öğrencilerinin katıldığı gecede basından ve sanat camiasından birçok sima projeye destek verdi. Tiyatrohane Halka İlişkiler Sorumlusu Melike Çerçioğlu Bilgiç proje ile ilgili, "Sokak hayvanları için gerçekleştirdiğimizi bu proje birçok hayvana portatif ev sağlayacak.

Tiyatrohane ailesi olarak zor şartlar altında yaşayan sokak hayvanlarını biz nebze de olsa yaşam kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapmaya karar verdik. Gönüllü olarak gerçekleşen bu projede 100’den fazla kedi ve köpeğe ısı yalıtımı olan haneler kuracağız.

Şehirde yaşanan sıcak yaz günlerinde biz bile çok zorlanıyoruz. Sokak hayvanlarını gözlemlediğinizde onların da neler çektiğini görebilirsiniz. Şehirleşme nedeniyle her yer asfalt, her yer beton... Ufacık bir gölge bulan kedi ve köpekler oraya sığınmak için resmen savaşıyor.

Geçen yaz, patileri erimiş bir asfalta yapmışmış kedi yavruları gördüm, kurtardım. Yani bilinenin aksine yaz şartlarında sokaklar en az kış mevsimi kadar tehdit doğuruyor. Biz de bu şekilde elimizden geleni yapmakla yükümlüyüz. Açılacak Patihaneleri önceden belirlenmiş noktalara gönüllüler eşliğinde dağıtmaya ve düzenli kontrollerle takip etmeyi hedefliyoruz. Haziran ayı ortasında hedefimiz olan sayıya ulaşmayı planlıyoruz. Projede bize destek olan tüm Tiyatrohane ailesine çok teşekkür ederiz." dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN