MAGAZİN -- 12 Mayıs 2016

Dünyaca Ünlü Firmalar Yatırımları İçin Manisa OSB'yi Seçti

Magazinizmir
Türkiye’nin gözbebeği yatırım kenti Manisa, sanayideki yatırımları ile dünya ekonomisine ev sahipliği yapıyor.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi üretimden aldığı güçle Türk sanayisine yön verirken , ulusal ve uluslararası alanda öncü bir Organize Sanayi Bölgesi olmayı hedefliyor. Elli yılı aşan tarihçesi ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi sahip olduğu vizyon ve bilgi birikimi ile Türk ekonomisinin parlayan yıldızı haline gelmenin gururunu yaşıyor.

Endüstride Global Güç Birliği

Ülkenin gelecek odaklı projelerini hayata geçiren Manisa Organize Sanayi Bölgesi uluslararası doğrudan yatırımcılar ile yabancı ortaklı yatırımcıları Manisa’da buluşturuyor. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasıyla Manisa ekonomisi başarıdan başarıya koşarken Bölge yatırımda lider olmanın gururunu yaşıyor.

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur

Yatırımda lider bir bölgenin ve geleceğin temsilcisi olan Manisa OSB,  "Endüstride Global Güç Birliği" sloganıyla Swiss Otel’de düzenlenen anlamlı gecede Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne değer katan yabancı yatırımcılarına ödül verdi. Geceye Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek ev sahipliği yaparken, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajans Başkanı Arda Ermut konuşmaları ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne son yıllarda özellikle uluslararası doğrudan yatırımcıların ilgisinin gurur verici olduğunu vurguladı. Dünyaca ünlü yatırımcıları Ülkemize ve Bölgemize kazandırmakta büyük destek olan T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Başkanı Arda Ermut’a teşekkür ödülü verildi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin bu özel ve anlamlı gecesinde "Endüstride Global İşbirliği” mottosuyla bir de ödül töreni gerçekleştirildi. Yatırım için ülkemizi ve halihazırda Manisa OSB’ yi seçen 32 uluslararası doğrudan ve yabancı ortaklı yatırımcı firmaya  "Teşekkür Ödülü"  takdim edildi.

Yeni Uluslararası Doğrudan Yatırımcılara Merhaba

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni yatırımları ile üretim tesisi kurmaya karar veren yüzde yüz Belçika menşeli La Lorraine Bakery Grup Şirketlerinden La Lorraine Unlu Mamulleri Tic. San. A.Ş., İsviçre menşeli Zehnder Group Şirketlerinden Sanpan Isıtma Sistemleri San. Tic. A.Ş., Japon menşeili Mitsubishi Electric Corporation Şirketlerinden Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş. firmalarına da Manisa OSB’de yatırım kararı vermelerinden dolayı "Teşekkür Plaketi" verildi.

Gecenin Misafir Ülkesi : Ruanda

2016 Yılı Afrika Yılı İlan Edildi.

Dünyanın gelişmekte olan ülkelerinden biri olan Ruanda gecenin misafir ülkesi oldu. Mevcutta İthalata dayalı ekonomisini Manisa OSB’yi örnek alarak üretime ve ihracata odaklamayı hedefleyen Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams NKURUNZIZA’ya Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek tarafından "Dostluk ve İşbirliği" plaketi verildi. Ruanda’ya giderek bölgede incelemelerde bulunan ve Türk ürünlerini ihraç etmek için ve ülkede yatırım yapılabilmesi için önemli girişimlerde bulunan Manisa OSB, aynı zamanda bu bölgenin ekonomisine katkı koyabilmenin gururunu yaşadı.

Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. ürek "Yenilikçi Sanayi Ülkemizi 2023'de Avrasya ve Afrika'nın Parlayan Yıldızı Yapacak"

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. Türek , anlamlı gecede bütün sanayicileri ile birlikte daha çok büyümeyi hedeflerini belirterek "Dünya ile rekabet edebilmek için yüksek teknolojik ürünler üreten daha fazla tesis kurmak zorundayız” dedi. Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı TÜREK Ar-Ge ve İnovasyon ile değer yaratan kilit ve stratejik role sahip, insan elinin değmediği üretim süreçlerine de değinerek “Yenilikçi sanayi ülkemizi 2023’de Avrasya ve Afrika coğrafyasının parlayan yıldızı konumuna taşıyacak" dedi.

İstanbul Girls Orchestra'dan Müthiş Performans

Dünyaca ünlü yatırımcılar merhaba diyen Manisa Organize Sanayi Bölgesi "Endüstride Global Güç Birliği" gecesinde gurur yaşarken gecenin sonunda İstanbul Girls Orchestra muhteşem şovu ile nefes kesti.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN