MAGAZİN -- 30 Ocak 2018

Dünya Gümrük Günü İzmir'de Kutlandı

Magazinizmir
Bu yıl "Ekonomik kalkınma için güvenli iş ortamı" temasıyla kutlanan Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Gümrük Müdürlüğü’nde düzenlenen davette, protokol ve işdünyasını bir araya geldi.

Her yıl farklı bir temayla kutlanan Dünya Gümrük Günü’nün bu yıl ki teması “Ekonomik kalkınma için güvenli iş ortamı” oldu. Kutlamalar kapsamında İzmir Gümrük Müdürü Melahat Özdemir’in ev sahipliğinde İzmir Gümrük Müdürlüğü’nde verilen davete gümrük personeli ve çok sayıda seçkin konuk katıldı.

Aralarında Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral, İzmir Liman Başkanı Ahmet Apak, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, Elmas Group Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, Gümrük Müşavirleri Derneği temsilcileri, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) temsilcileri, Uluslararası Kara Yolu ile Yük Taşımacıları ve Acenteleri Derneği (UKAT) temsilcileri, MSC temsilcisi Şükriye Vardar, Arkas temsilcisi Recep Efe ve Ali Gündağ, Ekol firması temsilcileri ve İzmir Gümrüğü Eski Müdürleri ile emekli personelin bulunduğu davette konuşan Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, "Dünya Gümrük Günü bütün gümrük memurlarının, müşavirlerinin, çalışanlarının, müdürlerin ve lojistikçilerin bir arada olması gereken, hepimize ait bir gün. Biz de bu vesileyle bütün arkadaşlarımızla bugünü birlikte kutlamanın hem birleştirici olduğunu hem de sorunlarımızı değerlendirmek adın faydalı olduğunu düşünüyoruz. Gümrük işlemleri bir bayrak yarışı gibidir. Üreticiden başlar ve adım adım bir sonraki aşamaya geçerek devam eder. Bayrak yarışında sonunda iyi bir mesafe alabilmek için herkesin üstüne düşeni yapması gerekir. Bu tür etkinliklerde bu birlikteliği pekiştiren, zinciri devamlı kılan etkinlikler oluyor" dedi.

İzmir Gümrük Müdürü Melahat Özdemir ise, tüm gümrük çalışanlarının ve sektör paydaşlarının Dünya Gümrük Günü’nü kutladığını ifade etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN