MAGAZİN -- 24 Ağustos 2016

Çeşme'nin Yeni Yıldızı İmerhan

Magazinizmir
Gıda sektörünün önde gelen markası Kırçiçeği, turizm sekörüne adım atarak Türkiye'de villa ve otel konforunu buluşturdu.

Çeşme'nin muhteşem manzaralı Ayasaranda Koyu'nda 8 villa ve 12 odalı butik otel İmerhan, dün düzenlenen kokteyl ile kapılarını misafirlerine açtı. Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş, turizmdeki olumsuz tabloya karşın yatırımdan kaçınmadıklarını belirtti.

İş ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı tanıtım toplantısında konuklar İmerhan ve vilları yakından inceleme fırsatı buldu. Bağ evleri arasında, doğayla iç içe İmerhan'ın, Çeşme'ye gelen tatilcilerin ve yazlık ev sahiplerinin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarlandığına dikkat çeken İpbaş, "İmerhan, 12 odalı butik oteli ve 8 özel villasıyla, Ege'nin huzur bahçesi Ayasaranda'da yer alıyor. Muhteşem Sakız Adası Manzarası, yemyeşil doğası, konforlu odaları, eşsiz lezzetleri özel kahvaltısı ve fazlası İmerhan'da bulunuyor" dedi.

Mükemmel Tatil

Tatilde hem ev rahatlığını hem de otel konforunu yaşamak isteyenler için İmerhan'ın mükemmel bir yer olduğunu belirten İpbaş, "Doğayla uyumlu akıllı ev sistemi ile büyük beğeni aldık. İster yemyeşil bahçenizde doğayla kucaklaşın, isterseniz Sakız Adası'na karşı kahvenizi yudumlayın, isterseniz de havuzun ve masmavi suların tadını çıkarın. Kendi evinde misafir olmak isteyen villa sahipleri temizlik, çamaşır, yeme-içme gibi otel hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilecek" diye konuştu.

8 Özel Villa Satışta

Kırçiçeği, butik otel ve villardan oluşan İmerhan ile farklı bir konsepte de imza attı. Buradaki villalarda kalanlar temizlik, çamaşır ile uğraşmayacak. Alış veriş derdine düşmeyecek. Yazlık evlerin en büyük sorunu olan tadilat, tamiratla vakit kaybetmek yerine yalnızca tatilin tadını çıkaracak. İpbaş "Bizim konseptimizde 8 adet villa ile aynı alan içerisinde yer alan otelin sakinleri hizmetlerden ortak yararlanabilecek. Villa sahipleri dilerse gelmeden önce evleri, perde, halıları yıkanacak, çarşaflarından mutfaklarına kadar her yer temizlenecek. Tadilat, tamirat gibi işlerle uğraşmayacaklar. 12 ay boyunca ister günlük, ister saatlik temizlik hizmeti verilecek. İster ev yemeği ister otel mutfağından lezzetler, istenilen reçeteyle servis edilecek. Market alışveriş derdi olmayacak. Kısaca burada tatili gelen tatili yapacak. Denizin, doğanın, huzurun tadını çıkaracak" diye konuştu.

İnadına Yatırım

Gıda sektöründe 30. yılını dolduran Kırçiçeği'nin turizmde de iddialı olduğu İmerhan ile kanıtladığını belirten İpbaş, "Kırçiçeği olarak biz ülkemize hep inandık. Turizm sektöründe son dönemde yaşananlara karşın yatırımdan vazgeçmeyi asla düşünmedik. Biliyoruz ki Türk milleti, her türlü zorluğun üzerinden gelebilecek güçtedir. Biliyoruz ki birlikte olursak başaramayacağımız hiç bir şey yok. Bu nedenle yatırımlarımızdan asla vazgeçmedik ve projemizi tamamladık.

İmerhan'ın Yenilikleri

4 bin metrekare alan içerisinde 8 villa ve 12 odalı butik otelden oluşuyor. Her biri 237 metrekareden oluşan 8 adet villa, otelin hizmetlerinden yararlanabilecek. Ayrıca misafirlerinin otelde konaklaması mümkün olduğundan özel alanlarını koruyarak dostlarıyla birlikte tatil yapma şansı yakalayabilecek. Çeşme Marina'ya 3.5, Alaçatı'ya 10, Aya Yorgi'ye 2 kilometre mesafedeki İmerhan'da ekolojik bir uygulama olan ısı pompası ile ısıtılacak ve soğutalacak. Böylece 365 gün hizmet verebilecek. Projenin tüm aşamasında birinci sınıf malzeme kullanıldı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN