MAGAZİN -- 31 Mayıs 2016

Bostanlı 'Pia'sına Kavuştu

Magazinizmir
Adını İzmirli Atilla İlhan’ın sevgilisi adına yazdığı 'Pia' şiirinden alan, işletmeci Hilmi Akçay, Türker Akkuş ve Taylan Coşkun'a ait olan Pia Café Restoran gerçekleştirilen tören ile İzmir Bostanlı’da halkın hizmetine açıldı.

2002 tarihinde dil eğitimi almak için İngiltere’ye giden 3 arkadaşın kendi mekanlarını açmak istemeleri sonucunda hayata geçirilen Pia Café Restoran, işletmecilerinden Hilmi Akçay cafenin açılış serüvenini anlattı: "Hep kendimize ait güzel bir mekanımız olsun istedik. Yalova, Bursa, İzmit, İstanbul derken İzmir’de Bostanlı’yı bulduk ve çok beğendik. İzmir’in yaşanacak en güzel şehirlerinden biri olduğunu gördük. İklimi, insanı çok güzel. O yüzden de mekan için buranın doğru nokta olduğuna karar verdik ve müşterilerimiz için keyifi bir mekan oluşturduk.” Pia’ya gelen müşterilerin ambians olsun, yemek olsun, sohbet olsun her şeyden keyif alabilmeleri için titizlikle çalıştıklarını belirten Akçay “Amacımıza ulaşıyoruz. Mekanımıza bir kere gelen iki üç günde bir tekrar geliyor, aldığımız tepkiler çok güzel. Müşterilerimizle dost olduk" ifadelerini kullandı.

İzmir Halkı Keyifli Yaşamı Seviyor

İzmir halkı’nın keyifli yaşamı sevdiğine değinen işletmeci Akçay "Pia Cafe iki katlı büyük bir alana sahip. Uygun bütçe ile herkese hitap ediyoruz. Hedef kitlemiz, ailelelerin buluşabileceği, gençlerin ve esnafın uğrak noktası olmak. Bizi mutlu eden halkın burada rahat edip bizi benimsemesi. İzmir İş Dünyası ve BESİAD Dernekleri bizi sahiplendi ve destekledi. Özel günlerinizde de en özel anlarınıza eşlik etmek için hizmetinizdeyiz" dedi.

"Yöresel Ürünler Önceliğimiz"

Menderes ovasının bereketli, taze ürünlerinden oluşan serpme kahvaltısı, makarna, salata çeşitleri, et yemekleri ve daha birçok seçenek sunan zengin menüsüyle müşterilerine eşşiz lezzetler sunmaya hazır olduklarını vurgulayan Cafe Pia işletmecileri "Kullandığımız gıda malzemelerinde önceliğimiz yöresel ürünler" dedi.

2 katlı 205 metrekare kapalı alanı ve ortalama 90 kişilik kapasiteye sahip iç mekanı, 30 metrekare ön kullanım alanı, yaz sonu gibi faaliyete geçmesi beklenen 50 metrekarelik bahçesiyle sahip olduğu eşşiz lezzet ve sunumları ile Pia Café Restoran tüm İzmir halkını bu lezzetleri tatmaya davet ediyor.

Dekorasyonunda Birçok Malzemeden Faydalanılmış

Pia Café Restoran çeşitli materyallerden oluşan dekoruyla göze de hitap ediyor. Önceleri fırın olan mekanın ateş tuğlaları Pia Café Restoran’ın dekorasyonunu oluştururken, Londra başta olmak üzere yabancı ülkelerin kültürlerinden oluşan porselen demlikler ve çay setlerinden oluşan bir koleksiyonda ziyaretçilerin beğenisine sunulmuş durumda. Kitaplık ve rafların detaylarını ise değerlendirilmiş kasalar tamamlıyor. Pia Café Restoran’ın yer aldığı sokağın bir iki yıl içerisinde çeşitli yeme içme mekanlarını barındıran ‘sevgi sokağı’ olması planlanıyor.  

FACEBOOK İLE BAĞLAN