MAGAZİN -- 7 Mayıs 2016

Ayşe Özgener Okuyucuları İle Buluştu

Magazinizmir
Kitabının satışından elde edilecek olan geliri Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışlayacak olan Özgener, farklı kurgusuyla dikkat çeken ilk kitabını hem imzaladı hem de sevenleriyle sohbet etti.

Uzman Psikolog Ayşe Özgener, kısa bir süre önce piyasaya çıkan Uçak Dolusu Zihinler isimli kitabı için D&R Alsancak şubesinde düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya geldi.

İnsanın hayatta sağlıklı, mutlu olabilmesi için görüş ve önerilerini kitabından okuyuculara aktaran Özgener, insan ilişkilerinde ise kabullenmenin önemine dikkat çekiyor. Kitabının tüm gelirini korunmaya muhtaç çocuklar için bağışlayacağını ifade eden Özgener, hayatta çok sevdiği çocuklar için elinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını söyledi.

Ayşe Özgener Kimdir?

Uzman Psikolog Ayşe Özgener, 04.01.1976, İzmir doğumludur. 1994 yılında Özel İzmir Amerikan Lisesini, 1998’de Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği formasyonu programını tamamlamış, devamında Nöro-psikolojik testler ve çocuklarda oyun terapisi eğitimlerinin sertifikasını, 2013 yılında da Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisansını almıştır.

Öncelikli çalışma alanları çocuk, ergen, aile, aile-içi, kişilerarası ilişki ve iletişim sorunları, çağdaş pikoterapötik süreçler, koruyucu ruh sağlığı hizmetleri, çocuk ve kadın hakları, eğitim psikolojisi, engelli bireylerin psikolojisi olmaktadır. İnsana ve hayata dair mesleki yazılar yazmakta, çeviriler yapmaktadır. Edebiyata, çocuk yazınına, dil ve felsefeye özel ilgilidir. Evli ve iki çocuk annesidir. Gediz Üniversitesinde Psikolojiye Giriş, Yaşar Üniversitesinde Mesleki Gelişim dersleri vermektedir.

 

 

HABER:Mesut Varlık

FACEBOOK İLE BAĞLAN