MAGAZİN -- 16 Haziran 2016

"Amrita" Çıplak Restoranında İlginç Kurallar

Magazinizmir
Japonya'da açılacak olan çıplaklar restoranına fazla kilolu müşteriler rezervasyon yapamayacak.

Japonya’da yeni açılacak olan 'çıplaklar restoranı' yemeğe gelmek isteyen müşteriler için ilginç kurallar koydu. Kısa bir süreliğine hizmet verecek Amrita adlı restoran; 60 yaşın üstünde, dövmeli ve fazla kilolu olan müşterilere hizmet vermeyecek. Müşterilerin tamamen çıplak olmasını da istemeyen restoranda, kağıt iç çamaşırları giyilecek.

Şimdiden Merakla Bekleniyor 

Tüm bu 'katı' kurallara rağmen restoranın açılışı şimdiden merakla bekleniyor.

29 Temmuz’da Tokyo’da açılması planlanan restoranın ilk birkaç gecesi şimdiden tamamen doldu. Üstelik fiyatlar da ortalamanın oldukça üzerinde. Restoranın açılış gecesi yemek ve dans gösterisi için ödenecek ücret yaklaşık 2 bin TL. Restorandaki ortalama bir yemeğin fiyatı ise yaklaşık 370 TL.

18 ve 60 yaş arası müşterileri kabul edeceğini açıklayan restoran, boyuna ve yaşına oranla ideal kilosunun 15 kilo üstünde olan müşterileri de açılışa bilet alsalar dahi restorana almayacağını söyleyerek tepki çekti. Restoran içinde görüntü alınmaması için kamera, fotoğraf makinesi ve cep telefonları da masada bir kutu içinde kilitli duracak.

'Fazla Kilo Diğer Müşterileri Rahatsız Edebilir'

Amrita’nın sözcüsü Miki Komatsu, ‘Londra’da açılan çıplaklar restoranında pek çok müşteri, fazla kilolu olan diğer müşterilerin görüntüsünün kendilerini rahatsız ettiğini ifade etti. Biz bunu istemiyoruz. Müzelerde gördüğünüz gibi estetik bir görüntü olsun istiyoruz’ diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Londra’da açılan Bunyadi adlı çıplaklar restoranı da büyük ilgi görmüştü. Restoranın bekleme listesinde 45 bin kişi bulunuyor.

FACEBOOK İLE BAĞLAN