MAGAZİN -- 12 Temmuz 2016

Amerikan Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu

Magazinizmir
Özel İzmir Amerikan Koleji son sınıf öğrencileri, okulda düzenlenen törenle yeni bir geleceğe uğurlandı. 144 öğrencinin diploma aldığı tören duygulu anlara sahne oldu.

Özel İzmir Amerikan Koleji Müdürleri Todd Cuddington ve Didem Erpulat, İzmir Amerikan Koleji’nin, öğrencilerine birçok vasıf kattığını, genç mezunların da buradan edindikleri birikim ve eğitimle başarılı bir geleceğe yelken açacaklarına inandıklarını söylediler. Gençlerin, artık büyük ve köklü ACI mezunları camiasının birer ferdi olduklarını sözlerine ekleyerek hayat boyu başarılar dilediler.

Konuk konuşmacı olarak geceye katılan İzmir Amerikan Koleji 2002 mezunu, gazeteci Pınar Ersoy, bir mezun olarak yıllar sonra okula gelmenin heyecan verici olduğunu söyledi ve kendi hayat tecrübelerinden yola çıkarak mezunlara tavsiyelerde bulundu. Hiçbir zaman hiçbir zorluk karşısında yılmamaları için gerekli olan değer ve becerilerle mezun olduklarından emin olduğunu söyleyen Ersoy, gelecekle ilgili olarak gençlerden ümitli olduğunu söyledi.

 

Tören, okulu ilk beş sırada bitiren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Okulu birinci sırada bitiren Sinem Sınmaz, Atatürk Ödülü’nün de sahibi oldu. Yapılan diploma töreninin ardından mezunlar Atatürk ilkelerine bağlı kalacaklarına and içerek keplerini havaya fırlattılar. Gece mezuniyet pastasının kesilmesi ile sona erdi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN