HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 28 Eylül 2017

Altay'dan "Koruncuk"a Destek

Magazinizmir
Altay Spor Kulübü, "Koruncuk Dostu" oldu. Koruncuk Dostu plaketi, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) ve Altay yönetiminin katıldığı törenle asıldı.

Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Işıl Nişli, Birleşmiş Milletler tarafından akredite edilen vakfın Urla'da 10 milyon lira yatırımla çocuk köyü inşaatının tamamlandığını söyledi. Nişli,  "Burada çocuklarımız bir ev ortamında büyüyecek. Hedefimiz bize küçük yaşta gelen çocuklarımızı 18 yaşına kadar değil, 24 yaşına kadar yaşama tutundurmak, her türlü eğitim ve ihtiyaçlarını karşılayıp meslek sahibi yapmak, ardından evlendirmek. 24 yaşında belki maddi destek sona eriyor ancak manevi desteğimiz ömür boyu devam ediyor. Biz ellerini sıkıca tuttuğumuz çocuklarımızı bırakmıyoruz, Altay da çocuklarımızın ellerini tutarsa çok mutlu oluruz" dedi. Koruncuk Vakfı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nişli ayrıca yine Koruncuk Dostu olan Göztepe ile Altay'ın çocuklar yararına maç yapmaları önerisinde bulundu.

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise bu öneriye "Biz hazırız" yanıtı verdi. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, "Çocuklarımızın yanında olmak kutsal bir görev. Onların yanında olmamak hayata ihanettir” dedi. Türkiye'nin çocuklarını hayata kazandırarak gelişebileceğini, Altay'ın da bu misyonun bir parçası olduğunu ifade eden Ekmekçioğlu, “Biz gerekli her türlü desteği veririz, her türlü projeyi de yaratmaya çalışırız. Çocuklar yararına Göztepe ile bir maç yapabiliriz ama kulüp olarak çocuklarımızla fiziki olarak da birlikte olmak isteriz. Onlardan yetenekli olanlara da sporda destek verebiliriz, tüm masraflarını üstleniriz" diye konuştu. Koruncuk Dostu plaketi alan Ekmekçioğlu, "Altını bir kez daha çizerek söylüyorum. Bu çok kutsal bir görev. Bunun bende, başka tanımı yok. Koruncuk Vakfı'nın bu kutsal görevi üstlenmesi takdire şayan ve çok asil bir davranıştır, bunun yanında olmamak ise hayata ihanettir" dedi.

Koruncuk Vakfı İzmir Başkanı Işıl Nişli, Ayşe Özgener, Sırma Güven, Celal Özlü, Cem Akdeniz, Nihan Yarkent İnce ile birlikte Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altay As Başkanı Sabri Sevenoğlu ve Levent Doğanoğlu, Genel Sekreter Cem Torunoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Çağlar Tenekeci, Çağatay Akar ile birlikte Koruncuk Dostu plaketini astı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN